Fenerbahçe FC | Şampiyonlar Ligi: 0:1! Real Madrid’e karşı mucize yok

Temel

Global Mod
Global ModReal Madrid’e karşı ikinci maçta, Liverpool’un elenmeyi engellemesi için bir gol gösterisi gerekirdi. Ancak sonunda bir yenilgi daha oldu.


Jürgen Klopp ve Liverpool FC, Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda elendi. İlk maçtaki muhteşem 2:5’in ardından, ikinci maç çok daha az golle geçti: sonunda Kırmızılar açısından 0:1 oldu. Mucize hiçbir zaman gerçekten ulaşılabilecek bir yerde değildi. Klopp-Elf büyük ölçüde kansız bir performans sergiledi ve kaleci Alisson Becker sayesinde daha fazla mağlubiyet olmadı. Brezilyalı oyuncu, uzun süre baskın olan Madridlilere karşı birden fazla olağanüstü kurtarış yaptı. 78. dakikada Karim Benzema belirleyici golü kaydetti.


Liverpool, çıkış nedeniyle önümüzdeki sezon için Şampiyonlar Ligi elemelerini kaçırmakla tehdit ediyor ve şu anda İngiltere Premier Ligi’nde sadece altıncı sırada. Öte yandan Real Madrid, unvanını koruma yolunda hala iyi durumda. Ayrıca geçen yıl Liverpool’a karşı oynadıkları finali de kazandılar.


Oyun şöyle gelişti:


Estadio Santiago Bernabéu’da baştan itibaren eğlenceli bir oyun geliştirildi. İlk maçın ağır yükü karşısında, Liverpool hücumda ve cesurca başladı ve böylece ev sahibine alan sağladı. Gerçek fırsatlar yarattı, Eduardo Camavingas (20′) Schlenzer kaleci Alisson’u üst direğe yönlendirmeyi başardı. Liverpool daha sonra daha istikrarlı davrandı ve kendilerine fırsatlar yarattı, ancak Real kalecisi Thibaut Courtois her zaman oradaydı.


Daha sonra İngilizler, Real’in tutarlı bir şekilde oynamadığı gizemli savunma boşluklarını defalarca ortaya çıkardı. Böylece misafirler oyunda kaldı ama artık bir mucize için yeterli değildi. Bunun yerine, Benzema’nın golü Klopp ve oyuncularının belirsiz çeyrek final umutlarını sona erdirdi. Vinicius Júnior’un yaptığı asistin ardından Fransız oyuncu yakın mesafeden topu ağlara gönderdi.
 
Üst