FC Bayern | Oyuncular oyalandı: Rekor şampiyonlara ilginç ceza

Temel

Global Mod
Global ModPek çok taraftar çoktan unutmuş olacak: Bu yılın Bundesliga açılış maçı geç başladı. FC Bayern suçluydu ve sonuç olarak şimdi bir ceza ödemek zorunda.


Bundesliga kulüplerinin, taraftarlarının stadyumlarda kötü davranışları nedeniyle DFB tarafından ödeme talep edilmesi artık alışılmadık bir durum değil. Çoğu zaman bu, havai fişek ve pirotekniklerin izinsiz kullanımını içerir. Ancak Alman Futbol Federasyonu spor mahkemesinin bir takımın oyuncularının hatalı davranışları nedeniyle para cezası vermesi son derece nadir görülen bir durumdur.


Böyle bir yaptırım şimdi rekor şampiyonu Bayern Münih’i vurdu. Teknik direktör Thomas Tuchel’in takımı, 18 Ağustos’ta Werder Bremen’de oynanacak Bundesliga açılış maçının başlama vuruşunu geciktirdiği için kulüp artık 10 bin euro para cezası ödemek zorunda kalacak. DFB bunu duyurdu. Resmi suç: “Profesyonel liglerde maça geç gelmek”.


Başlama vuruşu 2:18 dakika gecikti


Daha doğrusu Kimmich, Kane & Co. ekipman kontrolüne geç geldi. Hakemler, diğer şeylerin yanı sıra oyuncuların ayakkabılarını ve profesyonellerin kolye, yüzük ve küpelerini gerektiği gibi çıkarıp çıkarmadığını kontrol ediyor. DFB, konukların oyalanması nedeniyle maçın ancak 2.18 dakika gecikmeyle başlayabileceğini duyurdu.


Bunu yapabilmek için FCB’nin artık kulüp hazinesini açması gerekiyor. Bayern kararı zaten kabul etti. Bu onu yasal olarak bağlayıcı kılmaktadır. Teknik direktör Tuchel’in çok mu uzun bir konuşma yaptığı yoksa takımın soyunma odasından çok mu geç çıktığı bilinmiyor.


Oyunun kendisinde Münih takımı çok daha hızlıydı ve Werder’i 4-0 mağlup etti.
 
Üst