Etraf ve Şehircilik Bakanlığı 25 vilayetteki 235 arsayı satışa çıkarıyor

celikci

New member
Bakanlıktan alınan bilgiye bakılırsa, arsa müzayedesinde, Ankara’nın Bala, Gölbaşı ve Sincan ilçelerinde 33, İstanbul Şile’de 4, İzmir’in Aliağa, Bayındır, Bornova, Çeşme, Dikili, Menderes, Seferihisar ve Gaziemir ilçelerinde 47, Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2, Antalya’nın Aksu ve Konyaaltı ilçelerinde 7, Aydın’ın Didim ve Kuşadası ilçelerinde 31, Balıkesir Edremit ilçelerinde 7, Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde 5, Edirne’nin Enez ilçesinde 6, Eskişehir’in Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinde 13, Mersin’in Faziletli ve Yenişehir ilçelerinde 28, Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde 24, Niğde’nin Bor ilçesinde 4, Kütahya Merkezde 2, Kayseri Melikgazi’de 4, Adana’nın Sarıçam, Kozan ve Çukurova ilçelerinde 7, Adıyaman Merkez’de 3, Bursa Osmangazi, Samsun İlkadım, Hatay Kumlu, Kahramanmaraş Onikişubat, Ağrı Diyadin, Şırnak Cizre, Şanlıurfa Eyyübiye ve Van İpekyolu’nda birer olmak üzere toplam 235 arsa açık artırma ile satılacak.


Müzayede kararında tekliflerin Bakanlıkça değerlendirilmesinin akabinde emlakı satın alacak gerçek yahut hukuksal bireyler belirlenecek.

Emlakın çoğunluğunu “konut” alanları oluştururken, İstanbul Şile’deki 4 günübirlik turizm tesis ve park alanı, Nevşehir Kozaklı’daki 24 turizm tesis alanı, Şırnak Cizre’deki bir akaryakıt ve bakım istasyon yeri ile Şanlıurfa Eyyübiye’deki bir oto galericiler alanı dikkati çekiyor.


Arsa gelirleri kentsel dönüşüme

Bakanlık, yapılacak müzayede ile atıl durumdaki ticaret ve sanayi emlakını yatırımcılara sunarak, kentlerin yatırım ve istihdamının geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Ayrıyeten tüm yerlerden elde edilecek çıkar, kentsel dönüşüm hesabına aktarılarak, riskli binaların tasfiyesi ve mümkün afet durumlarında kullanılacak.

Müzayede, yarın saat 10.30’da, Ankara’da Etraf ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir’de Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu ile internet üzerinden “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden yapılacak.
 
Üst