Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından 40 vilayette 499 arsa fırsatı

celikci

New member
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafınca 40 vilayette 499 arsa online olarak ve açık artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu türlü vatandaşa hem yatırım fırsatı tıpkı vakitte kendi konutunu inşa etme fırsatı sunuyor. Ödemede ise emlak yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olacak. Açık artırmalar 21-22 Eylül 2022 günü saat 10.30’da yapılacak.

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması da yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Yatırımcılara yıllık yüzde 9 fark ile de cazip hale getiriyor. Yatırım için sunulan emlak Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van, Zonguldak vilayetlerinde yer alıyor.

“Güzel bir fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum”

Gayrimenkul Danışmanı Abdullah Sönmez, “Güzel bir fırsat, vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun vakittir ülkemizde konut arzında eksiklik ve sorun vardı. Vatandaşlarda kendi yerlerinde inşaat yapma fırsatı bulacak. Bilhassa yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 ay vadeli biçimde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den muaf mutlaka avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu takip edecektir. Bilhassa meskeni olmayan, konut yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 kentte uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk lirasından başlıyor. Her kentin rayicine bakılırsa sayılar değişiyor. Bilhassa yıllık artış yüzde 9, bu fazlaca değerli. Enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bir vakitte yıllık yüzde 9 artışla arsa almak ve 24 ay taksitle almak KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna epeyce fazla ilgi olacaktır. İnternet üzerinden istediği yerden bağlanabilecek. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. bu periyotta kolay bir konut yapma yahut mesken alma bahtı. Biz de yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” biçiminde konuştu.
 
Üst