Eski yönetmen Oliver Bierhoff yakında yeni bir işe başlamak istiyor

Temel

Global Mod
Global Mod

Neredeyse on ay önce DFB direktörlüğünden ayrılmak zorunda kaldı. Şimdi Oliver Bierhoff yakın zamanda futbol sahnesine dönmek istiyor.

Oliver Bierhoff, muhtemelen yıl sonundan önce spor işine geri dönmek istiyor. Alman Futbol Federasyonu’nun (DFB) eski genel direktörünün şu anda eşlik ettiği milli takımın ABD gezisini RTL/ntv’ye verdiği röportajda herhangi bir özel plandan bahsetmeden duyurdu.

Bierhoff (55), “Tecrübesi olan herkes bana şunu söyledi: Acele etmeyin, her şeyi dinleyin ve bol bol sohbet edin” dedi. “Şimdiden bu düşüncemde bir adım daha ileri gittim ve bu tabii ki sporda kalacak. Ancak bunun kulüp ya da dernek faaliyetleriyle artık hiçbir ilgisi yok. Belki 1 Ocak’tan önce olabilir.”

Soru şu: “Beş ya da altı gün boyunca başladığınız yerde doğrudan operasyonel olarak bir şeyler mi yapıyorsunuz, yoksa bunu daha çok stratejik düzeyde ve biraz daha esnek bir şekilde mi yapıyorsunuz? Bunca yıldan sonra bunu yapabilmenizi dilediğim bir şey. Bazı projelere biraz daha özgürce ve esnek bir şekilde yaklaşın.” Bunun futbolun içinde mi yoksa dışında mı olması gerektiğini açık bıraktı.

Aralık ayında Bierhoff, Dünya Kupası fiyaskosunun ardından DFB ile olan sözleşmesini feshetti. Yine de Amerika gezisini kaçırmak istemiyordu çünkü bu onun bir parça “çocuğuna” aitti. Eleştirileri reddetti: “Bu, yurt dışındaki her seyahatinizde olur. Her zaman gülümsemeniz gerekir – ve altı ay sonra orada oturup Bundesliga’nın Premier Lig’in veya İspanya liginin hemen arkasında olduğunu çünkü yurtdışına herhangi bir ziyaret yapmadığımızı söylüyorsunuz. “