Erdoğan yangın mağduru aileyi ayağına getirtti

Temel

Global Mod
Global Mod
Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında itfaiye takımlarına su taşıyan Şahin Akdemir’in hayatını yitirmesi, Türkiye’yi yasa boğmuştu. 25 yaşındaki genç, motosikletiyle yangın bölgesine lojistik takviye sağlarken, dumandan etkilenerek hayata gözlerini yummuştu.

Yangın bölgesine giderek yerinde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahin Akdemir’in ailesiyle bir ortaya geldi. AK Parti’den yapılan açıklamada, Erdoğan’ın Akdemir ailesini ziyaret ettiği belirtilerek görüşme esnasında çekilen fotoğraflar paylaşıldı. Fotoğraflarda, aile üyelerinde yüksek müdafaa sağlana N95 sertifikalı maske olması ve görüşmenin meskende gerçekleşmemesi Cumhurbaşkanlığı forsunun bulunduğu bayrak dikkat çekti.

“MAĞDUR AİLEYİ AYAĞINA GETİRTTİ”

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Akdemir ailesini ayağına getirttiğini söylemiş oldu.

AK Parti’nin Twitter hesabında, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris’te yangın söndürme takımlarına su taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu” tabiri kullanıldı.

Karaca ise AK Parti’nin paylaşımını alıntılayarak, “Ziyarette bulunmadı. Ayağına getirtti. Şahsen şahidiyim…” paylaşımını yaptı.

“AİLE ÖĞRETMENEVİNE GÖTÜRÜLDÜ”

TELE1’e konuşan CHP’li Gülizar Bicer Karaca, “Ziyaretimiz sırasında Akdemir’in anne ve babasının kalabalık bir küme tarafınca Cumhurbaşkanının yanına gdolayıldüğünü öğrendim. Aile, Marmaris’teki öğretmen konutuna gdolayılmüş. Babayla görüştüğümde dün akşam 16.00 civarlarında meskenden alındıklarını gece 02.00’da fakat konuta gelebildiklerini söylemiş oldu” dedi.

Karaca şunları söylemiş oldu:

“Marmaris’teki yangın yerini ziyaret ettik. Köyceğiz’e de gittik orada devlet yoktu, vatandaşlar pet şişelerle yangın söndürüyordu. Sazak Köyü’ne baş sıhhatine gittiğimizde Şahin Akdemir’in anne babasının kalabalık bir küme tarafınca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına gdolayıldüğünü duydum. çabucak sonrasında Muğla Büyükşehir Belediye liderimizle irtibata geçtik. Ailenin Marmaris’teki öğretmen meskenine gdolayıldüğünü duyduk. Babayla bu sabah görüştüm. Dün akşam saat 16.00 civarında alındıklarını gece 02.00’de bırakıldıklarını söylemiş oldu”