e-Okul 2022 dijital karne görüntüleme sayfası

Hasan

New member
İlkokul, ortaokul ve liselerde 2021-2022 eğitim yılının birinci periyodu geride kalırken, öğrenciler, veliler ve öğretmenler karne heyecanı yaşadı. Eğitimde dijitalleşme ile birlikte ‘nde yer alan e-karne uygulaması devir sonunda ağır ilgi gördü. Basılı karnelerini alamayan ya da karne günündilk evvel görüntülemek isteyen öğrenciler, dijital karne uygulaması ile karnelerine erişti.

E OKUL KARNE NOTU BİLGİLERİ NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için evvela, “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve akabinde karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen ayrıntıları gerçek ve eksiksiz bir biçimde girmelisiniz.


Bu bilgiler gerçek girildiğinde sistem size ikinci kısmı açıyor. Bu kısımda ise öğrencinin kimlik ayrıntıları yahut eğitim ayrıntıları istenmektedir. (Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu vilayet, okuduğu sınıf gibi)

Son adımda karşınıza çıkacak olan ekranda öğrencinin fotoğrafını yanlışsız seçtikten daha sonra sistem kullanıma açılır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not ayrıntıları, imtihan tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıyeten sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha biroldukça bilgiye ulaşmak mümkün.


E OKUL ÖĞRENCİ VE VELİ BİLGİLENDİRME GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öğrenciler hakkında bütün ayrıntıların bulunduğu e-okul sistemine erişmek çok kolay.

Öğrencilerin sistem detaylarıne T.C kimlik no ve okul numaraları ile ulaşılabiliyor.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne başarılı bir biçimde giriş yaptıktan daha sonra sol menüde yer alan ‘Not Bilgisi‘ seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan daha sonra açılan pencerede öğrencinin not detaylarıne erişim sağlayabilirsiniz.

Not ayrıntıları içinde öğrencinin yazılı ve kelamlı imtihanlardan aldığı notlar, performans ve proje ödevinden aldığı notlar üzere notlar ve ortalamalar bulunmaktadır.


E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN
 
Üst