Dünya şampiyonu PSG taraftarlarıyla ilişkisi hakkında konuşuyor

Temel

Global Mod
Global Mod

Lionel Messi, iki yıl sonra Paris Saint-Germain’den ayrıldı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. PSG taraftarlarının bir kısmı tarafından hiçbir zaman sevilmedi. Şimdi de takipçilerin davranışları hakkında yorum yaptı.

Lionel Messi ve Paris Saint-Germain – asla tam olarak uymuyor gibiydi. Arjantinli süper yıldız, 2021’de kalp kulübü FC Barcelona’dan Fransız metropolüne taşındı, ancak 75 rekabetçi maçta 32 gol ve 35 asiste rağmen iki taraf arasında hiçbir zaman aşk olmadı. Kulüp ve özellikle merakla beklenen Messi, Kylian Mbappé ve Neymar üçlüsü çok yüksek beklentileri karşılamadı: Fransa’da iki kez şampiyonluk için yeterliydi ama takım bunu Fransa Kupası’nda ya da daha da önemlisi yapamadı. – Şampiyonlar Ligi’nde büyük başarıyı kutlayın.

Sonuç: 3 Haziran’da Clermont Foot’a karşı oynadığı son PSG maçında (2:3), “La Pulga” (“The Flea”) kendi taraftarları tarafından ıslıklandı. 35 yaşındaki oyuncu bir daha Parislilerin karşısına çıkmayacak, birkaç gün sonra ABD’de Inter Miami’ye sansasyonel transferini duyurdu.

“Bir fıkra olarak kalacak”

Şimdi Messi, Paris’te geçirdiği zaman ve özellikle de kulübün taraftarlarıyla olan ilişkisi hakkında net sözlerle yorum yaptı. RMC Sport’un aktardığına göre Messi, BeIn Sports’a verdiği bir röportajda, “Parisli büyük bir taraftar grubuyla bir sürtüşme vardı, ama tabii ki niyetim bu değildi.”

“Başta harikaydı, çok destek gördüm ama bir süre sonra insanlar bana farklı davranmaya başladı, bazıları beni bıraktı” diyen Messi, “Daha önce Kylian Mbappé ve Neymar ile böyle bir şey oldu. sadece onun böyle şeylerle başa çıkma şekli.”

Bunun yerine, “başlangıçta olduğu gibi beni destekleyen tüm insanları hatırlamak” istedi. Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda Arjantin ile özlenen şampiyonluğu kazanan dünya şampiyonu, “Bu bir anekdot olarak kalacak” vurgusu yaptı.