Dünya Boks Şampiyonası’nda Buse Naz Çakıroğlu ve Hatice Akbaş Dünya Şampiyonu Oldu

KaraYeL

New member
AJANSSPOR HABER

Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafınca Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 50 kilo finaline yükselen Buse Naz Çakıroğlu, Kolombiyalı rakibi Ingrit Valencia’yı mağlup ederken, 54 kilo finalinde ise Hatice Akbaş Romanyalı rakibi Lacramioara Perijoc’ı mağlup etti. Buse Naz Çakıroğlu ve Hatice Akbaş, Dünya Şampiyonu oldu.

Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası 50 kilo finalinde Ingrit Valencia'yı mağlup eden Buse Naz Çakıroğlu, dünya şampiyonu oldu.
🇹🇷
pic.twitter.com/E3vItKFe3S

— Ajansspor (@ajansspor) May 20, 2022

Buse Naz Çakıroğlu: “3 hafta evvel bir kovid geçirdim”

Müsabakanın akabinde Buse Naz Çakıroğlu şu tabirleri kullandı: “Destekleyen herkese epey teşekkür ederim. Çok memnunum. Konut sahibi olduğumuz için stresliydik, onu da takviyelerle birlikte attık. 3 hafta evvel bir kovid geçirdim, beni epeyce zorladı lakin herkes fazlaca takviye oldu.”

“Gerçekten güç bir periyot geçirdim”

“Onların üstüne bu şampiyonluğu alınca daha memnunum. Sahiden sıkıntı bir devir geçirdim, umarım darısı bundan daha sonraki her maça”

🥇
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda temsilcimiz Hatice Akbaş, Romanyalı rakibi Lacramioara Perijoc'ı mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu!
👏
pic.twitter.com/lSzXJHHw6k

— Ajansspor (@ajansspor) May 20, 2022
 
Üst