Domenico Tedesco’nun başı dertte

Temel

Global Mod
Global Mod
Spor açısından, Domenico Tedesco Belçika milli takımında iyi gidiyor. Yine de, “Kırmızı Şeytanlar” çevresinde pek çok huzursuzluk var.

Belçika milli takımı Salı günü Estonya ile karşılaşıyor. Avrupa Şampiyonası elemelerinin üçüncü maçı. İsveç’e karşı ilk maçı Alman-İtalyan teknik direktörü Domenico Tedesco’nun takımı 3-0 kazandı, Avusturya’ya karşı ikinci maç 1-1 sona erdi. Thibaut Courtois Estonya’da olmayacak. Kaleci Pazartesi günü ayrıldı.

Courtois neden olarak diz problemlerini gösteriyor, ancak Tedesco’ya göre yokluğunun arkasında başka bir neden daha var: “Maçtan sonra Thibaut aniden benimle konuşmak istedi ve hayal kırıklığına uğradığı ve kırıldığı için eve gitmek istediğini söyledi.” eski Schalke ve Leipzig koçu.

Tedesco, Avusturya karşısında sakatlanan Kevin de Bruyne’nin yokluğunda kaptanlık bandını Romelu Lukaku’ya vermişti. Inter Milan forveti ve Courtois, De Bruyne için eşit vekiller. Tedesco’ya göre, her ikisinin de Haziran ayındaki iki maçtan birinde “Kırmızı Şeytanları” sahaya çıkarması planlanmıştı.

Romelu Lukaku, Cumartesi günü Avusturya'ya karşı kaptanlık kol bandını taktı.
Romelu Lukaku, Cumartesi günü Avusturya'ya karşı kaptanlık kol bandını taktı.

Romelu Lukaku, Cumartesi günü Avusturya’ya karşı kaptanlık kol bandını taktı. (Kaynak: IMAGO/ Belçika v Avusturya )

“Şok oldum”

37 yaşındaki Tedesco, “Bence o dünyanın en iyi kalecisi. Onu hem bir kaleci hem de bir insan olarak takdir ediyorum” dedi: “Onun gücenmiş ve hayal kırıklığına uğramış hissetmesine şaşırdım ve şok oldum. “

Courtois, Pazartesi gecesi bir Instagram gönderisinde müstehcen oldu ve Tedesco’yu adını vermeden eleştirdi: “Bir koçla soyunma odasıyla ilgili sorunlar hakkında ilk veya son konuşmam değil, ama ilk kez olacak. herkes bunu alenen söylemeye karar verdi.”

Defans oyuncusu Jan Vertonghen, “Üzücü bir durumdan bahsetti. Thibaut’un orada olmasını tercih ederdim, ancak grup her şeyin üzerinde. Süreçler artık kesinlikle sekteye uğradı, bir çözüm bulunması gerekiyor.”

Estonya’da Courtois’in yerini Racing Straßburg’dan Matz Sels veya Standard Liège’den Arnaud Bodart alacak. Courtois olmadan kazanmak yeterli olmalı, ancak Real Madrid’in önümüzdeki yaz başarılı bir Avrupa Şampiyonası için acilen ilk kaleciye ihtiyacı var.