Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?

Leila

Global Mod
Global Mod
Gün uzunluğu rahatça kullanacağınız doğal makyaj, hem “makyaj yok” üzere bir manzara veriyor tıpkı vakitte sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt yaratıyor. Son senelerda bir çok tanınan olan bu makyaj tarzını ‘Yüksek Topuklar’ takımı olarak yakından inceledik, sizlere doğal makyajın nasıl yapılması gerektiğini anlatıyoruz.Pürüzsüz bir deri için nemlendirin!


Doğal makyaj yaparken en dikkat edilmesi gereken nokta, pürüzsüz bir cilt yaratmak. Bunun için de cilt paklığına epeyce kıymet vermeniz gerekiyor. Makyaj imaline geçmedilk evvel cildinizi temizleyin ve nemlendirici sürmeyi ilham etmeyin. Nemlendiriciler, cildinizin nem istikrarını koruduğu için kuruluğu ve tahrişi önler. Ayrıyeten fondötenin kusursuz durmasını sağlar.

Güneş gözetici sürmeyi ihmal etmeyin!

Cildinizi güneşin ziyanlı tesirlerinden korumak için nemlendiricinin üstüne güneş kollayıcı krem kullanın. Mevsim ne olursa olsun güneş ışınları cildinizin çabuk kırışmasına ve lekelenmesine yol açar. Cildinizi nemlendirdikten daha sonra mevsim kış bile olsa güneş kremi kullanmayı unutmayın. Güneşin ziyanlı tesirleri cilt lekelerine ve kırışıklıklara niye olabilir. Bu niçinle nemlendiriciden daha sonra kesinlikle güneş hami sürün.


Göz altlarınızı aydınlatın!

Göz altı morlukları ve şişkinliklerini kapatmak için nemlendiriciden daha sonra kesinlikle göz etrafınıza krem uygulayın. Bu, bununla birlikte kapatıcının daha sabit olmasını sağlayacak ve göz altlarınızın ziyan görmesini engelleyecektir. Göz altı morlukları ve şişkinlikleri doğal makyaja gölge düşürür. Bu niçinle kesinlikle kapatıcı kullanın. Açık renk kapatıcılar mor tonu daha epeyce aşikâr ettiği için göz altlarınızın yorgun görünümünü gizlemez. Cildinizle birebir tonda bir kapatıcı tercih edin. Fondötene geçemedilk evvel göz altlarınıza cilt renginizle tıpkı olan bir kapatıcı kullanın. Morlukları kapatmak için parmak uçlarınızla tüm göz etrafınıza ufak dokunuşlar yapın. Kapatıcıyı bastırarak ve göz altılarını zedeleyerek sürmek kırışık oluşumuna yol açar. Bu niçinle fazlaca hassas davranmalısınız. Göz altı kapatıcınızın deri renginizden açık olması bilhassa mor bölgeleri daha fazla ön plana çıkarır ve yüzünüzün yorgun görünmesini sağlar. Bu niçinle katiyetle açık renkli bir kapatıcı denemeyin.

Doğal makyaj için BB yahut CC krem

Likit fondöten kullanıyorsanız, evvel renk eşitsizliği olan bölgelerden başlayın. Küçük dokunuşlarla tampon vuruşları yaparak bu renk farklarını kapatın. çabucak sonrasında pudra ile fondöteni sabitleştirin. Geniş bir pudra fırçası yüzünüz ve boynunuzda kalıntı kalmadan uygulama yapmanızı sağlar. Cildinizde epeyce fazla leke ve renk eşitsizliği yoksa BB ya da CC kremlerden faydalanabilirsiniz. Renk eşitsizliğini gideren, kırışık önleyen ve güneşten koruyan bu kremler, hem de uzun saatler dayanıklılık da sağlıyor. Gün uzunluğu cildinizin pürüzsüz durmasını istiyorsanız, kesinlikle BB ya da CC kremleri deneyebilirsiniz.


Cilt kusurları için makyaj kimi kullanın!

Cildinizdeki kusurları ve lekeleri kapatmak için tek devanın fondöten olduğunu düşünüyorsanız, uygulamadan evvel kesinlikle bir makyaj bazı kullanın. Bu, fondötenin cildinizi kapatmasını ve gözenekleri tıkamasını pürüzler.

Doğal göz makyajı

Doğal makyaj yaparken kullandığınız tüm gereçlerin cilt tonunuza uygun bulunmasına itina gösterin. Çok yavaşça gölgeler yapmak için cilt tonundan bir iki ton açık ya da koyu farları deneyebilirsiniz. Maskara seçimi doğal makyaj yapımında bir çok kıymetlidir. Dikkati direkt gözlerinize çekmek için evvel kirpik kıvırıcı kullanın çabucak sonrasında kirpiklerinizi hacimlendiren bir maskara sürün. Tek kat uygulamanız daha doğal bir sonuç almanızı sağlar.

Allık seçiminiz de doğal olsun!

Allık seçiminizi yaparken ortasında küçük ışıltılar olmasına ihtimam gösterin. Bu cildinize yavaşça bir renk katacağı üzere bununla birlikte sıhhatle parlamasına da niye olacaktır. Ton olarak pudra pembesi ve açık şeftaliyi deneyebilirsiniz. Uygularken geniş bir fırçadan yardım alın.


Doğal makyaj için kaşlara itina gösterin!


Doğal makyajda dikkat edilmesi gereken bir bahis da kaşlardır. Düzgün ve net kaşlar, bakışlarınızı tesirler ve sözünüzü değiştirir. Bu niçinle kaşlarınızın içindeki boşlukları kaş kalemi ile doldurun ve çabucak sonrasında hafifçeçe tarayın. Bunun için kaşlarınızla birebir renkte olan bir farı da deneyebilirsiniz. Ancak uyguladıktan daha sonra daha doğal bir görünüm elde etmek için kesinlikle kaşlarınızı fırçalayın.

Son adım: Doğal ve canlı dudaklar


Dudaklarınızda şeftali ve pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Rujunuzun simli ya da gloss olmamasına itina gösterin. Daha doğal bir görünüm verecek stick rujları deneyebilirsiniz.

Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır, öğrendiniz.
 
Üst