DFB, RB Leipzig’e verilen cezayı yarıya indirdi

Temel

Global Mod
Global ModLeipzig Bundesliga kulübüne müjde: DFB, kulübe verilen cezada önemli oranda indirime gitti. Arka planda kupa finalindeki olaylar vardı.


RB Leipzig, Alman Futbol Federasyonu’nun (DFB) verdiği para cezasına karşı yaptığı itirazda başarılı oldu.


DFB’nin açıkladığı gibi, Bundesliga kulübü, DFB Kupası finalinde Eintracht Frankfurt’a (2-0) karşı oynanan maçta taraftarlarının sportmenlik dışı davranışları nedeniyle artık yalnızca 18.450 euro ödemek zorunda kalacak. Başlangıçta bu tutarın iki katıydı (36.900 Euro). Dernek, yeni para cezasının bir kısmını (6.150 avroya kadar) güvenlik veya şiddeti önleme tedbirleri için kullanabilir.


Yetersiz giriş kontrolleri


Kulüp, DFB’nin başlangıçta planladığı cezayı kabul etmedi. RB, itirazını, diğer hususların yanı sıra, DFB tarafından görevlendirilen güvenlik servisi tarafından yürütülen giriş kontrollerinin yetersiz olduğu gerçeğine dayandırdı.


Frankfurt am Main’deki DFB kampüsünde toplantıya başkanlık eden Torsten Becker, “Duruşma sırasında kulüp, piroteknik olayların faillerini soruşturmak için yoğun çabalarını, cezada indirime yol açacak şekilde sunmayı başardı” dedi.


3 Haziran’da Frankfurt’a karşı kazanılan galibiyet sırasında, DFB’nin duyurduğu gibi, Leipzig taraftarları ikinci yarının başında sekiz duman tenceresini ve beş flaşörü ateşleyerek sahaya roket attı. Oyun ilerledikçe ve oyundan sonra dokuz Bengal ateşi daha, iki havai fişek ve iki flaşör daha ateşlendi. 90. dakikada sahaya bir roket daha uçtu.
 
Üst