Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı KPSS koşulsuz memur alımlarına başlıyor

Temel

New member
Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı tarafınca duyurulan ilana göre, 30 kişilik kontenjan ile açılan takıma açılacak memur alımı müracaatlarının ‘İletişim Uzman Yardımcısı’ unvanı için yapılacağı açıklandı. Bütün kademeleri Ankara’da geçekleşecek olan İrtibat Uzman Yardımcısı imtihan başvurusu 24 Ocak’ta başlayacak ve 4 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek.

BAĞLANTI BAŞKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURALLARI

1. İmtihana başvurabilmek için;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. unsurunda sayılan genel kaideleri taşımak,


b) 01/01/2022 tarihi prestijiyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

c) En az dört yıllık lisans eğitimi veren;

* Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden,

* İrtibat fakültelerinden,

* Mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği kısımlarından,

* İlgi fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, toplumsal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri kısımlarından, yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca kabul edilen yurt ortasındaki yahut yurt haricindeki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.


2. Müracaat kaidelerini taşıyan tüm adaylar ‘ön eleme yazılı müsabaka‘ imtihanına davet edilecektir.

3. İlgili kısımlardan kâfi müracaatın olmaması halinde, öbür kısımlardan de alım yapılabilecektir.

4. İmtihana katılmaya hak kazanan adayların listesi, Başkanlık resmi internet sitesinden ilan edilecektir.

5. İmtihana katılabilecek adaylara ait duyuruda imtihan programına, imtihanın yapılacağı adreslere ve öteki konulara ait bilgilere yer verilecektir.

6. İmtihana müracaat için KPSS kaidesi aranmamaktadır.


İRTİBAT BAŞKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İmtihan başvurusu 24 Ocak-4 Şubat 2022 tarihleri içinde Anadolu Üniversitesi Aday Süreçleri Sistemi web sitesi üzerinden yapılacak.

İmtihan müracaat fiyatı, müracaat sürecinin son adımında kredi/banka kartı ile ödenecektir.

İmtihan müracaat fiyatı ise 250 TL olarak belirlendi.

Müracaat adımlarını tamamlamayan yahut imtihana müracaat sürecini yaptığı biçimde imtihan giriş fiyatını yatırmayan adayların müracaatları geçersiz sayılacak. Bu adaylar için ‘Sınav Giriş Belgesi’ düzenlenmeyecek.


Müracaat esnasında, adayın çarçabuk tanınmasını sağlayacak biçimde ön cepheden, yüzü açık olarak son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş bir vesikalık fotoğrafının sisteme yüklenmesi gereklidir.

İmtihan günü, kimlik doğrulamasında değer arz eden fotoğraftaki saç, bıyık, makyaj üzere görünüm özelliklerinde bir değişiklik bulunmamalıdır.

İmtihan günü gorevlilerin, fotoğraftan adayın kimliğini belirlemede kuvvetlik çekebileceği ve bu niçinle adayın imtihana alınmayacağı ya da imtihanının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Daima ya da süreksiz mahzuru yahut sıhhat sorunu olan adaylar, imtihan müracaatlarını tamamladıktan daha sonra okuyucu/işaretleyici dayanağı, başka imtihan salonu, özel araç gereç kullanma vb. taleplerini iletmek emeliyle, Sıhhat Durumu / Mani Bilgi Formunu (Ek-1) doldurup ıslak imzalı biçimde, üniversite yahut devlet hastanesinden alacakları (adayın engel/sağlık durumunu, kullanımı gereken özel araç/gereci vb. açıkça belirten) sıhhat raporunun onaylı bir örneği ve yazacakları dilekçeleriyle bir arada imtihan müracaat mühleti ortasında, kelam konusu formun üzerinde belirtilen adrese ulaştırmalıdır. Belirtilen adrese rastgele bir sebeple vaktinde ulaşmayan evrak dikkate alınmayacaktır.

Kelam konusu adaylar, yetkililerce yapılan kıymetlendirme sonucunda uygun görülen biçimde imtihana alınacaklardır.

Müracaat ayrıntılarının doğruluğu ve fotoğrafın uygunluğundan, müracaat onaylandıktan daha sonra ortaya çıkabilecek yanlışlıktan yahut eksiklikten aday sorumludur. Aday, müracaat müddeti dolduktan daha sonra, imtihan müracaat esnasında beyan ettiği bilgilerde (yabancı lisan seçimi vb.) değişiklik yapamayacaktır.

BAĞLANTI BAŞKANLIĞI ÖNELEME İMTİHANI NE VAKİT YAPILACAK?

Bağlantı Başkanlığı ön eleme imtihanı Ankara’da 6 Mart 2022 tarihinde saat 10.00’da başlayacak ve tek oturumda yapılacak. Ön eleme imtihanına katılmaya hak kazanan adayların isimleri ile imtihan yeri Bağlantı Başkanlığı resmi internet sitesinde www.iletisim.gov.tr ilan edilecek.

İRTİBAT BAŞKANLIĞI MEMUR İŞÇİ ALIMI İMTİHAN AYRINTILARI
 
Üst