Cet Portföy’den yatırımcılarına nakit temettü ödeyen fon

KaraYeL

New member
Cet Portföy, AYA koduyla TEFAS’ta süreç görmekte olan fonu Cet Birinci Pay Senedi Fonu’nu 11 Nisan’dan itibaren yatırımcılarına yılda 2 sefer nakit temettü ödeyen Cet Portföy Kar Hissesi Ödeyen Pay Senedi Fonu’na dönüştürdü.

Temettü Randımanı Yüksek Şirketlere Yatırım İmkanı

BIST Temettü 25 Endeksi’ndeki şirketlere ve Cet Portföy yatırım komitesi sonucu doğrultusunda seçilecek temettü randımanı yüksek şirketlere yatırım yapacak olan Cet Portföy Kar Hissesi Ödeyen Pay Senedi Fonu, yatırımcılarına Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 2 sefer nakit kar hissesi dağıtacak. İdare fiyatı %2.80’den %2.50’ye düşen Fon, yüksek temettü randımanı hedefleyen şirketlere tek fon ile yatırım imkanı sağlıyor.

Her 6 aylık periyotta portföyünde bulunan pay senetlerinden elde ettiği temettü getirisi oranında nakit kar hissesi ödeyecek olan Cet Portföy Kar Hissesi Ödeyen Pay Senedi Fonu’ndaki temettü ödemelerinde de rastgele bir vergi kesintisi yapılmıyor. Fon’da biriken nakit temettülerin ödemeleri, yatırımcının hesabının olduğu aracı kurumun ya da bankanın hesabına gönderilerek yatırımcının hesabına aktarılması sağlanıyor.

Hibya Haber Ajansı
 
Üst