CET AÖF yaz okulu kayıtları son gün ne vakit 2021? İşte ders seçimi ve kayıt yenileme

Hasan

New member
CET AÖF yaz okulu için ders seçimi kayıt süreçleri okulun resmi internet adresinden alınmaya devam ediliyor. Çeşitli niçinlerle lisans ve önlisans eğitimini modeliyle okuyan üniversite öğrencileri, Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi’nin Açıköğretim Fakültesi kısımlarında uzaktan eğitim alıyor ve online olarak imtihanlara katılıyor.

CET AÖF YAZ OKULU KAYITLARI SON GÜN NE VAKİT?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kayıtları tarihleri uzatıldı. Buna bakılırsa, CET AÖF yaz okulu kayıtları için son tarih 11 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar olarak belirlendi.

CET AÖF YAZ OKULU İMTİHANI NE VAKİT?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu imtihanlarının tarihi kadar online mı yüz yüze mi yapılacağı da merak konusu. Açıklamaya bakılırsa, CET AÖF yaz okulu imtihanları 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılacak.

CET AÖF YAZ OKULU KAYIT NASIL YAPILIR?

Uygulama eğitiminin periyot içerisinde alınmış olması ve orta imtihan (vize) notunun oluşması kaidesi ile yarıyıl sonu (final) yahut bütünleme imtihanında başarısız olunması durumunda; Toplumsal Hizmet Lisans ve Toplumsal Hizmet Lisans Tamamlama programlarının müfredatında yer alan Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri, yaz okulunda alınabilir.

Öğrenciler, öteki yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders alamazlar. Bir öğrenci, tıpkı eğitim–öğretim yılında hem mezuniyet üç ders imtihanına birebir vakitte yaz okuluna katılamaz. Bir eğitim-öğretim yılında mezuniyet üç ders imtihanına katılma hakkı olan öğrenci, yaz okulu ders seçim haftasında ders seçimi yapmadan mezuniyet üç ders imtihanına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okuluna katılabilir. Yaz okulu kayıt süreçleri tamamlandıktan daha sonra, ders seçimi ile ilgili değişiklik talepleri dikkate alınmaz.

Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en çok toplam 5 ders alabilirler. Bu dersler, evvela alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha evvel alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya birinci sefer alınacak derslerden yalnızca yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarısenelerdan (güz ya da bahar) seçebilirler.

CET AÖF YAZ OKULU DERS SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Yaz okulu kayıt süreçleri öğretim fiyatının ödenmesi ve ders seçimi ile gerçekleşecek. Yaz okulu kaydınızı yapmadan evvel kesinlikle açılacak derslerin listesini denetim edin. Yaz okulu öğretim fiyatı ödemeleri 26.07.2021 tarihinde başlayacak. Öğretim fiyatı ödemeyen öğrenciler ders seçimi yapamayacak. Öğrenciler yaz okulu öğretim fiyatı ödemelerini, TC kimlik numaraları ile Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası şubeleri ya da internet bankacılığı üzerinden yapabilecek. Öğrenciler ödeme yaptıktan daha sonra aldıkları evrakın, 2020-2021 Öğretim Yılı yaz okulu öğretim fiyatı ödemesine ilişkin olup olmadığını kesinlikle denetim etmelidir. Ders seçimi 26.07.2021 – 09.08.2021 tarihleri içinde yapılacaktır.

CET AÖF YAZ OKULU FİYATI NE KADAR?

Yaz okulu öğretim fiyatı, alınan ders sayısından bağımsız olarak 250 TL‘dir. Yabancı asıllı öğrenciler için yaz okulu öğretim fiyatı 500 TL’dir. Yaz okulunda alınacak öğretim fiyatı, güz ve bahar devirlerinde ödenen devir öğretim fiyatı haricinde olup imtihan ve malzeme hizmetine karşılık alınır. Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere rastgele bir niçinle malzeme fiyatı iadesi yapılmaz.

Gereç fiyatından muaf olan engelli öğrenciler (%40 ve üzeri rapora sahip olanlar) ile gazi, şehit/gazi yakını (birinci dereceden) öğrencilerimizden yaz okulu fiyatı alınmayacaktır. Öğrencilerimiz kayıt tarihlerinde ders seçimi yaparak yaz okuluna kayıt yaptırabilirler.

CET AÖF YAZ OKULU DERS SEÇİMİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN