Busenaz Sürmeneli: “Dünya Şampiyonası’nda dövüşmeyi istiyorum”

KaraYeL

New member
Busenaz Sürmeneli ve birlikteindeki Boks Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Cahit Süme, Ordu Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç’i ziyaret etti. Ulusal sporcuyu karşılayan Genç, 23 yaşındaki sportmen Busenaz’ın muvaffakiyetinin tüm ülkeyi gururlandırdığını söylemiş oldu.

Ziyarette konuşan Spor Vilayet Müdürü Mustafa Genç, Busenaz Sürmeneli’nin son kampını Ordu’da yaptığını hatırlatarak, “Ordu’da, tarihi günlerimizden birini yaşıyoruz. Türk boksuna ve Türk sporuna ismini altın harflerle yazdıran Olimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli, Boks Ulusal Ekip Yöneticimiz Cahit Süme hocamız ile birlikte vilayetimize ziyarete geldi. Atlet ve antrenörümüzün, son kampını vilayetimizde hazırlayıp buradan uğurlamıştık. Tüm dünyaya ‘Bir ölür, bin diriliriz’ kelamı ile altın madalyasıyla ve İstiklal Marşı’nı dünyaya dinletmesiyle göğsümüzü kabarttı, biz kendisine fazlaca teşekkür ediyoruz” dedi.

Cahit Süme: “Dünya Şampiyonası’na en âlâ biçimde hazırlanmayı düşünüyoruz”

Olimpiyattan daha sonra sevinç hislerinin hala devam ettiğini tabir eden Busenaz Sürmeneli’nin Antrenörü Cahit Süme ise, “Sürekli davetler alıyoruz. Son kampımızı gitmeden Ordu’da yaptık. Spor Vilayet Müdürümüz Mustafa Genç bizimle fevkalade derecede ilgilendi. Keşke tüm vilayet müdürlerimiz bu türlü hassas olsa, epeyce daha başarılı sportmenlerin çıkacağına inanıyorum. Fevkalade bir moral ile olimpiyatlara katıldık ve kararınu da gördük. Önümüzde aralık ayında yapılacak olan dünya şampiyonası var, inşallah ona da en hoş biçimde hazırlanmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Ulusal sportmen Busenaz Sürmeneli de kazandığı altın madalyanın arkadaşında milyonlarca dua eden insanın olduğunu tabir ederek, “Sporcunun halinden atlet anlar diye kelam vardı, o kelamı burada hissettim. Burada, spor vilayet müdürlerimiz ne isterlerse yapabiliyormuş, onu öğrendik. Çok hoş hazırlandık. Olimpiyata gitmedilk evvel bir yazı yazmıştım ve orada bayrağımızı en uygun biçimde temsil edeceğimiz söylemiştim. Temsil ettim ve geldim. Bu madalya aslına bakarsanız gençlere ve umut ışığı olabilecek herkese armağan olsun. O madalyanın gerisinde milyonlarca kişinin duası var” sözlerini kullandı.

“Dünya Şampiyonası’nda dövüşmeyi istiyorum”

“Bizim en büyük maksadımız olimpiyat şampiyonluğuydu, onu aldık” diyen Sürmeneli kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Dünya şampiyonası ülkemizde olmasaydı katılmayacaktık zira inişe geçmemiz lazım. Lakin İstanbul’da olacağını öğrendik. Ben, ülkemde dövüşüp İstiklal Marşımızı okutmayı ve insanların hislerini görmeyi fazlaca istiyorum. O yüzden dövüşmek istediğimizi söylemiş oldum. Değerli olan psikoloji, ben de o denli bir sporcuyum, şu anda Dünya Şampiyonası’nda dövüşmeyi istiyorum ve en uygun biçimde gayret edeceğim” biçiminde konuştu.

Ziyarette Spor Vilayet Müdürü Genç, Busenaz Sürmeneli ve antrenörü Cahit Süme’ye çeşitli ikramlar verdi.