Bill Gates: İklim kriziyle çaba için yüzde 100 ‘sentetik ete’ geçilmeli

celikci

New member
Microsoft’un kurucusu Bill Gates daha evvel pandemiyle ilgili söylemiş olduği söyler ve haklı çıkmasıyla uzun bir süre gündemden düşmemişti. Bill Gates: ‘Zengin ülkeler iklim kriziyle çaba için yüzde yüz yapay ete geçiş yapabilir’ dedi. Gates, hayvan eti yerine yüzden 100 sentetik sığır eti tüketmelerini tavsiye etti ve bitki bazlı proteinlere dönülmesiyle metan emisyonunun azaltılabileceğini belirtti.


“Yüzde 100 sentetik ete geçilmeli”

Technology Review mecmuasına konuşan Gates, kitabı “İklim Felaketi Nasıl Önlenir?”den bahsetti. Gates, varlıklı ülkelerin “yüzde 100 sentetik ete geçerek” iklim değişikliğine karşı global çabaya yardımcı olacağını söylemiş oldu.


“Tat farklılığı giderilecektir”

Gates, “Tat değişimine alışabilirsiniz hatta tadının vakit içinde daha hoş geldiği söyleniyor” dedi. hem de tanınan bitki bazlı et şirketine de atıfta bulunarak, “Bu şirket büsbütün yenilikçi bir bakış açısına sahip. Şu anda dünyadaki etin yüzde 1’ini temsil etmiyorlar, lakin ileride bu durum değişecektir.” Dedi.

Ayrıyeten dünyaca ünlü milyoner Bill Gates, “İnsanların davranışlarını değiştirerek ya da düzenlemeyi kullanarak talebi değiştirebilirsiniz, orta gelirli ve daha üstü ülkeler için mümkün olduğunu düşünüyorum” dedi.
 
Üst