Bayern neden transfer ücretinden vazgeçiyor?

Temel

Global Mod
Global ModJulian Nagelsmann, Hansi Flick’in yerini alacak ve milli antrenörlük pozisyonunu devralacak. DFB ile yapılan anlaşma da FC Bayern sayesinde başarılı oldu.


İyi o zaman! Julian Nagelsmann, Hansi Flick’in halefi olacak ve önümüzdeki yaz kendi evinde oynanacak Avrupa Şampiyonası’nın yeni milli teknik direktörü olarak Alman milli takımına liderlik edecek. “Bild” ve “Kicker” bunu aynı fikirde olarak bildiriyor, yalnızca Alman Futbol Federasyonu’ndan (DFB) gelen resmi onay henüz beklemede.


Nagelsmann uzun süredir tercih edilen aday olarak görülüyordu ancak son birkaç günde anlaşmaya hâlâ mali bir çözüm bulmak gerekiyordu. Artık bu başarıldı. Bu aynı zamanda Nagelsmann’ı Mart ayında baş antrenör olarak serbest bırakan ama aslında 2026’ya kadar sözleşmesi bulunan FC Bayern tarafından da mümkün oldu.


2021 yazında Münih ekibi, ligdeki rakipleri RB Leipzig’e Nagelsmann için 20 milyon euronun üzerinde transfer ücreti ödedi. Haberlere göre Bayern, Nagelsmann için DFB’den transfer ödemesinden vazgeçiyor.


Hoeneß: “FC Bayern’de kesinlikle başarısız olmaz”


Ve Hoeneß haklıydı. FC Bayern ile Nagelsmann’ın tarafı arasında sözleşmenin feshi konusunda görüşmeler devam ediyor ve başarıyla sonuçlanmak üzere. Kicker’ın Pazartesi günü haberine göre Nagelsmann ile DFB arasındaki maaş konusundaki farklılıklar artık görünüşe göre çözülmüş durumda. Nagelsmann’ın milli teknik direktör olarak ayda 400.000 euro, yani yılda beş milyonun biraz altında kazanması bekleniyor. 36 yaşındaki oyuncu, finansal beklentiler söz konusu olduğunda DFB’ye kesinlikle uyum sağlıyor.


Nagelsmann: Bayern bu yüzden transfer ücretinden vazgeçiyor


FC Bayern neden aynısını yapıyor ve transfer ücretinden feragat ediyor? Nagelsmann’la ilgilenen bir kulüp olsaydı, Münih takımı muhtemelen bunu yapmazdı ve tabiri caizse DFB için bir istisna yapıyor.


Ancak Nagelsmann’ın milli teknik direktör olarak görev alması sayesinde Bayern artık maaşından da tasarruf ediyor. Sözleşmenin 2026’da sona ermesiyle bu rakamın toplamı 20 milyon avroyu aşacaktı.


Ayrıca Münih halkı artık DFB’nin, derneğin iki yıl önce kendilerine verdiği sözü nihayet tutmasını bekliyor. Flick’in açıklaması kapsamında, Bayern Münih’in geçerli bir sözleşmeye rağmen teknik direktörü için DFB’den transfer ücreti talep etmemesi kapsamında, FC Bayern ile milli takım arasında Münih’in Allianz Arena’sında gelirlerinin alınacağı bir hazırlık maçı yapılmasına karar verildi. rekor şampiyonları tarafından tazminat olarak verilmesi gereken bir şey.


Nagelsmann zaten teknik direktör olarak Flick’in yerini almış ve takımının başına geçmişti. İkinci deneme, gelecek yıl Avrupa Şampiyonası’nda bunu bir yaz masalına dönüştürecek.
 
Üst