Armin Reutershahn Dortmund’a geliyor

Temel

Global Mod
Global Mod

Aralık ayının başında Peter Herrmann, BVB’den ayrıldığını duyurdu. Şimdi kulüp bir halef buldu.

Armin Reutershahn, Borussia Dortmund’un yeni yardımcı antrenörü oldu. 62 yaşındaki oyuncu, sağlık nedenleriyle 7 Aralık’ta sürpriz bir şekilde istifa eden Bundesliga kulübünde Peter Hermann’ın (70) yerini aldı. BVB tarafından duyurulduğu üzere, baş antrenör Edin Terzic’in yeni yardımcısı “mevcut sezonun sonuna kadar sözleşme imzaladı”.

BVB sportif direktörü Sebastian Kehl, “Armin Reutershahn ünlü, çok deneyimli bir futbol uzmanı. Becerilerinin ve deneyiminin koçluk ekibimizi zenginleştireceğine ve sezondaki hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi.

Profesyonel futbolda 30 yılı aşkın deneyim

“Borussia Dortmund, futbol geleneğini ve muazzam coşkuyu temsil ediyor. BVB’nin teknik direktör Edin Terzic ile çalışmasını dört gözle bekliyorum ve eminim ki sezon sonunda başarılı bir sezondan bahsedeceğiz.” Reutersahn. Ancak bu zor olabilir çünkü 15 maç gününün ardından BVB, Bayern Münih’in dokuz puan gerisinde altıncı sırada yer alıyor.

Çalışmaları 2 Ocak’ta eğitim başlangıcında başlıyor. Birkaç gün sonra, Bundesliga’nın altıncısı, Marbella’da bir haftalık eğitim kampına başlıyor.