Ankara GATA’da yolsuzluk savı: Bir oda dolusu iPhone, Ipad, laptop ve tablet nerede?

Beykozlu

New member
Sayıştay raporları devlet kurumlarındaki çürümeyi ortaya koyarken, skandalın yeni adresi Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin imzalı habere bakılırsa Cumhurbaşkanlığı tarafınca 2020’de Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilen ve ölçüsü sır üzere saklanan elektronik gereçlerin (Iphone,Ipad,Laptop,Tablet) kayıp olduğu tez edildi.

Edinilen bilgilere nazaran, hastane çalışanları tarafınca bir odanın yarısını dolduracak kadar olduğu belirtilen ve ilgili yönetmeliklere bakılırsa çabucak depoya giriş kaydının yapılması gereken materyaller için kayıt süreci yapılmadığı tabir edildi.

Malzemelerin kayda girmeyen kısmının hastanenin İdari ve Mali İşler Müdürü tarafınca yöntemsiz biçimde ortalarında hekimlerin da bulunduğu hastane çalışanlarından kimilerine verilen materyallerin bu türlü hastane dışına çıkarıldığı açıklandı.

İtirazlara karşılık ‘bu işi fazla kurcalamayın’ denildi

Sorumlu memurların durumu tutanak altına almalarına ve depo giriş kaydı yapılması istikametindeki ısrarlarına karşılık ilgili yetkili tarafınca kendilerine bu işin fazla kurcalanmamasının söylendiği öne sürüldü.

İtirazlarına devam eden bir memura ise mobbing uygulandığı, adapsız biçimde bakılırsavlendirmeler yapıldığı öğrenildi.

İl Sıhhat Müdürlüğü soruşturma açıp puan cezası verdi, isimli makamlara bildirmedi

Mobbing uygulanan memurun dilekçesi üzerine Ankara Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu soruşturma ise sorumlu şahıslara puan cezası verilerek kapatıldı.

Ankara Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’ne soruşturma başlatılması için verilen dilekçede, idari soruşturmadan daha sonra olayın isimli mercilere bildirilmesi mecburiliği olduğu belirtmesine karşın isimli makamlara bildirim yapılmadığı aktarıldı.

İhbar dilekçesine yalnızca “Yapılan inceleme kararında müdürlüğümüzce gereği yapılmıştır” formunda yanıt veren periyodun Vilayet Sıhhat Müdürü Zülfikar Akelma ise sonrasındasında kamu hastaneleri genel müdürü oldu.

Usulsüzlüğü ihbar etti, mahkemeye verildi

Diğer yandan usulsüzlüğü Ankara Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’ne taşıyan kelam konusu memura “Amirlerine hakaret ve tehditte bulunmak” sebebi öne sürülerek disiplin soruşturması açıldı ve mahkemeye verildi.

Memur hakkındaki tutanağa imza atan bir müdür ve iki müdür yardımcısı mahkemede tutanağı okumadan imzaladıklarını söyleyip kumpas kuruluğunu tabir ettiler.
 
Üst