Alman dünya şampiyonu Katar’a gidiyor

Temel

Global Mod
Global ModJulian Draxler için bir sonraki kariyer adımı: Dünya şampiyonu, henüz 29 yaşındayken Paris’ten Katar’a taşınıyor.


Julian Draxler, Fransa’nın en iyi kulübü Paris Saint-Germain’den ayrılarak Katar’a taşınıyor. Al Ahli SC kulübünün Pazartesi günü duyurduğu gibi, 29 yaşındaki orta saha oyuncusu 2025 yazına kadar iki yıllık sözleşme imzaladı.


Draxler, Ocak 2017’de VfL Wolfsburg’dan Paris’e transfer oldu ancak yakın zamanda burada sportif bir rol oynamadı. 2014 dünya şampiyonu geçen sezon kiralık olarak Benfica Lizbon’a transfer olmuştu. Hücum orta saha oyuncusu kısa süre önce ilk endişelerin ardından Dünya Kupası’na son ev sahipliği yapan ülkesine transfer olmayı kabul etti.


2014 yılında Alman milli takımıyla Dünya Kupası’nı kazanan Draxler, PSG’den Al-Arabi SC’ye transfer olan İtalyan Avrupa şampiyonu Marco Verratti’yi Katar’a kadar takip ediyor. Fransız seri şampiyonu, 2011 yılından beri Katar Spor Yatırımları fonuna ait. Bu, Paris kulübünün fazla oyuncularını Katar kulüplerine transfer etmesini kolaylaştırıyor.
 
Üst