Alkim Kağıt’ın faaliyetleri

KaraYeL

New member
Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş, faaliyetlerine ait bilgilendirme yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şu biçimde:

”1997 yılından bu yana İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde ofset kağıt, fotokopi, bristol, bardak kağıdı üretimi yapan Alkim Kağıt, QSC ve DCS sistemleri ile yüzde 100 dijital üretim çizgisi ile Türkiye’nin yanı sıra her kıtadan alıcılara ihracatı ile yüzde 100’e yakın kapasite ile çalışıyor. Alkim Kağıt, son teknolojiye sahip üretim çizgilerinin yanı sıra kalite denetim konusunda memleketler arası akredite ve tüm denetimlerin dijital aygıtlarla yapıldığı laboratuvarı yanında kalite denetim ve Ar-Ge takımıyla üretimde elde ettiği sıfır kusur ile 2021’de büyük muvaffakiyet yakaladı. Firmanın bu başarısı 21 yıldır fotokopi kağıtlarını ürettiği dünya devi Metro hipermarket zinciri tarafınca da tescil edildi. Üretimin yanı sıra, çalışanlarından, çalışma kurallarına ve tesislerin Avrupa Birliği standartlarına ahengine kadar bir epey kriterle 2021 yılında Metro hipermarket zincirinden milletlerarası tüm çalışma kaidelerini içeren toplam kalite kontrollerinde 100 tam puan almanın haklı gururunu yaşadı. Kağıdın ülkesi olan İsveç ve başka İskandinav ülkelerine de 7 yıldır fotokopi kağıdı ihraç eden Alkim Kağıt, ofset ve fotokopi üretiminde 2021 yılında 89 bin 600 ton brüt kağıt üretimi ile bölümünün önderi oldu. Alkim Kağıt, 2022 yılında da toplam kalite standartları içerisinde tam kapasite üretim yaparak kesime hizmet vermeyi hedefliyor.”

Hibya Haber Ajansı