ALES/3 sonuçları ne vakit açıklanacak? ALES soru ve yanıtları erişime açıldı

Hasan

New member
Yükseköğretim kurumlarında öğretim vazifelisi, okutman, araştırma nazaranvlisi, uzman, eğitim planlamacısı üzere takımlara yapılacak atamalar için düzenlenen Akademik İşçi ve Lisansüstü Eğitimi Giriş İmtihanı‘nın (ALES) 2021 yılı için üçüncüsü düzenlendi. On binlerce adayın iştirak sağladığı imtihanın akabinde soru kitapçığı ve karşılık anahtarı erişime açıldı. ALES/3 soruları ve yanıtlarını inceleyen adaylar, varsayımı puanlarına göre hesap kitap yapacak.

ALES/3 SORULARI VE KARŞILIKLARI YAYINLANDI MI?

ALES/3 soru ve karşılıkları ÖSYM tarafınca belirtildi.
ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle:

“21 Kasım 2021 tarihinde uygulanan Akademik İşçi ve Lisansüstü Eğitimi Giriş İmtihanının (2021-ALES/3) Temel Soru Kitapçığı ile Karşılık Anahtarının %10’u aşağıdaki temasta sunulmuştur.

İmtihana başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen imtihan sorularının tamamına 21 Kasım 2021 tarihinde saat 13.40’tan itibaren ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün müddetle erişebileceklerdir.”

ALES/3 SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANIR?

ÖSYM’nin yayınladığı 2021 imtihan takvimine göre, ALES/3 imtihan sonuçları 16 Aralık 2021 Perşembe günü sonuc.osym.gov.tr web sitesinde açıklanacak.

2021 ALES/3 SORU KİTAPÇIĞI VE KARŞILIK ANAHTARI