yönetmen “gizemli bir hastalığa” yakalanır

Sevvimli

New member
Ramy Romany, “Yıllardır açılmamış bir mezara girdik. O gün Kahire’ye dönerken kendimi kötü hissetmeye başladım” dedi.

İle ilgili Federica Palman Yayınlanan 12 Mayıs 2023

Bir Mısır mezarını açmak uğursuzluk getirir mi? tarafından söylendiği gibi Ramy Romany, yönetmen ve Egyptologist, bir anlamda, evet. Romany aslında ilan etti Ürdün Habercisi Gösterisi sahip olmak “gizemli bir hastalığa” yakalandı eski bir mezarı açtıktan hemen sonra.

“Yılan veya lanet olmadığından emin olmak için yerel halk önce uzak durdu”

2019’da, TV programı için bir Mısır mezarını açtıktan sonra Mumyalar AçıldıDiscovery Channel’da yayınlanan Ramy Romany hastalandı. Ekibi, bazılarının bir kadına ait olduğunu söylediği mumyalanmış kalıntılarla ilgili bir bölüm çekiyordu. İncil figürü.

Yıllardır açılmamış bir türbeye girdik. kapıyı açtık ve yerliler uzak durdu önce yılan ya da lanet olmadığından emin olmak için. Mezar sonsuzdu. Bazı merdivenlerden aşağı devam ettik ve oldukça tozluydu. O gün, Kahire’ye dönerken kendimi kötü hissetmeye başladım.Roman açıkladı. Ertesi sabah müdür oraya gitti. 42 derecede ateş. Roman da başladı kan öksürmek.

Mısır mezarı 600 yıldır açılmamıştı

Mezar o zamandan beri açılmamıştı. 600 yıl ve lanetlerin varlığının dışlanması gerekirken, antik yerde tanrıların olması muhtemeldir. mantar patojenleridiğer mezarlarda da bulunmuştur.

Ramy Romany, hastalığının kesin nedeninin hala bilinmediğini söyledi. “Sonunda, dört gün sonra iyileştim. Bir mumya laneti olsun ya da olmasın, o mezardaki bir şey beni yakaladı.“, yönetmen yorumladı. Romany, kendini hasta hisseden tek mürettebat üyesiydi.

Ayrıca okuyun: Mısır, Saqqara nekropolünde 3.200 yıl önce keşfedilen mezar

Ayrıca okuyun: Mısır, Keops Piramidi’nde keşfedilen gizli tünel