YKS 2. ek yerleştirme sonuçları belirtildi mı, nasıl öğrenilir? Sonuçlar ÖSYM AİS’te yayınlandı

Hasan

New member
YKS 2. ek tercih sonuçları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi‘nden (ÖSYM) açıklama geldi. TYT’den en az 140 puan ve AYT-YDT’den en az 160 puan alanlara özel olarak yapılan 2. ek yerleştirme süreçleri tamamlanırken, 2021-2022 üniversite kayıt tarihleri de aşikâr oldu.

YKS 2. EK TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) neticelerina bakılırsa 2021-2022 öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ikinci ek yerleştirme süreçleri tamamlandı.

Adaylar, ikinci ek yerleştirme sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 22 Ekim 2021 Cuma günü saat 10.00’dan itibaren öğrenebilecek. Yerleştirme sonuç evrakı basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

EK YERLEŞTİRME ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ NE VAKİT 2021?

YKS ikinci ek yerleştirme neticelerina göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt süreçleri 26 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri içinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 26-31 Ekim 2021 tarihleri içinde yapılabilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen müddet içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafınca duyurulan evraklara ve tarihe nazaran süreç yapacak.

Elektronik kayıt hariç üniversitelerdeki kayıt süreçleri, resmi iş günlerinde ve çalışma saatlerinde yapılabilecek.

YKS 2. EK TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI