YKS 2. ek yerleştirme kayıtları ne vakit? İşte üniversite kayıt tarihleri

Hasan

New member
Bu yıla özel olarak 2021 YKS baraj puanı TYT’de 160’tan 140’a, AYT ve YDT’de 180’den 160’a indirildi. Yeni baraj puanına bakılırsa yalnızca bu yıl yapılan YKS 2. ek yerleştirme sonuçları da belirtildi. Sonuçlar sonuc.osym.gov.tr internet adresi yahut ÖSYM AİS taşınabilir uygulamasından öğrenilebiliyor. sonuçların akabinde öğrenciler, üniversiteye kayıtlarını gerçekleştirecek.

YKS 2. EK YERLEŞTİRME ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE VAKİT?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’nın internet adresinden yapılan duyura nazaran, Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) neticelerina göre 2021-2022 öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına .

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt süreçleri 26 Ekim-1 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacak. e-Devlet üzerinden elektronik kayıtlar ise 26-31 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen mühlet içerisinde başvurmaları gerekiyor.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafınca duyurulan evraklar ve tarihe nazaran süreç yapacak. Elektronik kayıt hariç üniversitelerdeki kayıt süreçleri, resmi iş günleri ve çalışma saatlerinde olacak.

ÜNİVERSİTE E-KAYIT EKRANI