Ulusal Eğitim Bakanlığı ve Demirören Medya iş birliğinde Medya Lisesi açılıyor

Hasan

New member
Medya kesimine nitelikli gençler kazandırmak emeliyle açılacak olan Demirören Medya Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi için birinci imzalar bugün Taksim’de bulunan bir otelde düzenlenen protokol merasiminde atıldı. Düzenlenen imza merasimine Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. İdare Heyeti Lideri Yıldırım Demirören ve Lider Yardımcısı Meltem Demirören katıldı.

‘OKULLARIN AÇIK KALMASI KARARIMIZIN GERİSİNDE DURACAĞIZ’

Düzenlenen merasimde konuşan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ”Covid-19 salgınında yüz yüze eğitime verilen bir buçuk yıl ortadan daha sonra artık okullarımızı uzaktan eğitimle devam ettirme lüksümüz asla bulunmamakta. Biz okulların ne kadar değerli olduğunu bu salgın sürecinde öğrendik. Zira kelam konusu olan yalnızca öğrenme alanları ve öğrenme kayıpları değildir. Sürecin dezavantajları bunlar. Biz bu niçinle okulların açık olmasını bir ulusal güvenlik problemi olarak söz ediyoruz. Şu ana kadarda sorunsuz bir biçimde geldik. Sürecimiz devam ediyor ve inşallah tıpkı kararlılıkla aşı ve pcr testleri, maske ve paklığa dikkat ederek sonuna kadar okulların açık kalması sonucumızın ardında durmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

‘MESLEKİ EĞİTİMLE İLGİLİ KIYMETLİ BİR ADIM’

Kurulacak medya lisesi hakkında da Özer, “Mesleki ve teknik eğitimde son senelerda gerçekleştirdiğimiz paradigma değişimleri çerçevesinde iş dünyasının muhtaçlık duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesini sağlamak üzere mesleksel eğitimi dönüştürüyoruz. Bölümün istemiş olduğu istihdam sayısını dalın gücünün kullanarak yetiştiriyoruz. Bu değişimin en değerli itici gücü de oluştu. Mesleksel eğitimle ilgili epey kıymetli bir adımı bugün gerçekleştiriyoruz. İyi uğurlu olsun” biçiminde konuştu.