Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili misyondan alındı

Hasan

New member
Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, bakılırsavinden alındı. Bilgili, Mahmut Özer’in Ulusal Eğitim Bakanı olarak atandığı gün yayınlanan tıpkı karar ile bakan yardımcısı olarak gorevlendirilmişti.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili misyondan alındı.

Bilgili, 6 Ağustos 2021’de eski Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un nazaranvinden alınmasının akabinde mevcut bakan Mahmut Özer’in atanmasına ait karar ile birebir gün bakan yardımcılığına atanmıştı.

2003’TEN BU YANA 3. GENEL MÜDÜR

Bilgili’nin yerine Ulusal Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Bakan Yardımcısı olarak gorevlendirildi.

Yılmaz, AK Parti iktidarlarının birinci Ulusal Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik devrinden bu yana vazife alan üçüncü Din Öğretimi Genel Müdürü. Hüseyin Çelik, Mart 2003’te misyona başlamıştı. Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. Mualla Selçuk da kısa bir süre daha sonra bu nazaranvinden ayrılmıştı. Yerine atanan Prof. Dr. İrfan Aycan, genel müdürlüğü 2013 yılına kadar sürdürmüştü. Aycan’ın yerine, Ocak 2014’te Nazif Yılmaz atanmıştı.