Üniversiteler ne vakit açılacak? Uzaktan eğitim mi, yüz yüze eğitim mi olacak?

Hasan

New member
Yükseköğretim Şurası’nın (YÖK) 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait açıklamasıyla lerin açılış tarihi belirli oldu. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın akabinde üniversitelerin ne vakit açılacağına ait birinci bilgi gelmişti. Üniversitelerin açılış tarihi için planlamalar yapılsa da koronavirüs olaylarına göre değişiklik olabileceği belirtiliyor.

ÜNİVERSİTELER NE VAKİT AÇILACAK 2021-2022?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın akabinde olağanlaşma takvimi açıklamasında, üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül 2021 prestijiyle başlayacağını duyurdu. 16 yaşa kadar inen kovid-19 aşılama süreçleriyle birlikte bu yıl üniversitelerin eylül ayından itibaren açılması bekleniyor.

Her üniversitenin yeni eğitim dönemine başlama tarihi, kendi akademik takvimleri ötürüsıyla farklılık gösteriyor. Öğrencilerin kendi üniversitelerinin duyurularını takip ederek akademik takvimlerini öğrenmeleri gerekiyor.

ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM Mİ UZAKTAN EĞİTİM Mİ YAPILACAK?

Yükseköğretim Heyeti, Sıhhat Bakanlığı’na gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari takımlardaki işçi ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istemişti.

Aşılanmanın hızlanmasıyla birlikte üniversite çağındaki gençlerin çift doz aşılarının eylül ayında kadar tamamlanması ve 2021-2022 öğretim dönemine yüz yüze eğitimle başlanması bekleniyor.