Üniversiteler ne vakit açılacak? Üniversitelerde yüz yüze eğitim mi uzaktan eğitim mi 2021-2022?

Hasan

New member
salgın tehlikesi çabucak hemen devam ederken yüz binlerce öğrenci 2021-2022 eğitim yılında üniversitelerin açılışı için hazırlıklara başladı. nin akabinde lisans ve önlisans eğitimi alma hayali kurdukları üniversitelerde yüz yüze eğitim almak isteyen gençler, Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi‘nden (ÖSYM) gelecek haberi bekliyor.

ÜNİVERSİTELER NE VAKİT AÇILACAK 2021?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalardaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın akabinde olağanlaşma takvimi kapsamında, üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül 2021 prestijiyle başlayacağını bildirmişti.

Yükseköğretim Konseyi (YÖK), Sıhhat Bakanlığı’na gönderdiği yazıyla üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari takımlardaki işçi ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istemişti.

YKS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

ÖSYM Lideri Prof. Dr. Halis Aygün, 26-27 Haziran 2021’de gerçekleştirdikleri Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) sonuçlarının belirtildiğını bildirdi.

Aygün, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “26-27 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (2021-YKS) sonuçlarını sayfamızdan deklare ettik. sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine iyi olmasını dilerim” sözlerini kullandı.

2021-YKS tercihlerinin 5-13 Ağustos tarihleri içinde alınacağını belirten Aygün, “Adaylarımızın tercihler başlamadan evvel daha sağlıklı bir kıymetlendirme yapmalarına imkan vermek hedefiyle 2021-YKS kıymetlendirme süreçlerini hızlandırarak imtihan sonuçlarını ilan edilen tarihten daha erken deklare ettik. Adaylarımızın 5-13 Ağustos 2021 tarihleri içinde yapacakları 2021-YKS tercihlerinin şimdiden iyi olmasını dilerim” değerlendirmesinde bulundu.