TOKİ 19 vilayette 444 arsayı açık artırmayla satacak

celikci

New member
Etraf ve Şehircilik Bakanlığına bağlı TOKİ, İstanbul, Ankara ve İzmir’in de ortalarında bulunduğu 19 vilayetteki 44 arsayı açık artırmayla satışa çıkartacak. Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki emlaka, yüzde 25 peşinat 60 ay vadeyle sahip olunabilecek.

Muhammen bedeli 3 milyar 285 milyon 239 bin 468 TL olan yaklaşık 2 milyon 618 bin 272 metrekare büyüklüğündeki; Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin ve Muğla’da bulunan 444 arsa, açık artırmayla satılacak.
Açık artırma, 13 Ekim’de saat 10.30’da ve 14 Ekim saat 10.30’da iki farklı oturum halinde yapılacak. Oturumlar, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. Ayrıyeten internet üzerinden www.emlakmuzayede.com.tr adresinden de teklif verilebilecek.

KDV’den muaf yüzde 25 peşinat 60 ay vade


Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki emlaka yüzde 25 peşinat 60 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıyeten emlak KDV’den muaf biçimde satılacak.

13 Ekim Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak açık artırmada Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Adana, Aydın, İzmir’de bulunan emlak, 14 Ekim Perşembe 10.30‘da açık artırmada ise Ankara, Konya, Ağrı, Amasya, Çorum, Elazığ, Giresun, Malatya, Manisa, Antalya, Muğla’da bulunan emlakın satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan yerler içinde Adana konut, Amasya’da konut-ticaret, Anakara Gölbaşı’nda konut, Antalya’da konut, turizm tesis alanı, Aydın’da otopark, küçük sanayi sitesi, Elazığ’da köy yerleşik alanları, Giresun’da ise kreş alanı bulunuyor.

İzmir ve Konya’da satışa sunulacak yerler içinde küçük sanayi sitesi alanları da bulunuyor. İzmir Bayındır’da sanayi, küçük sanayi ve konut alanları, Konya Karapınar’da ise küçük sanayi alanları, Konya Meram’da et ve süt eserleri entegre tesis alanları KDV’den muaf biçimde satılacak.

Ayrıyeten İstanbul Sancaktepe ve Konya Karapınar’da ise Akaryakıt istasyon alanları da satışa sunuldu.
Satışa ait ayrıntılı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ya da 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.
 
Üst