Teknopark İstanbul teşebbüsçüsü 45 milyon TL yatırım aldı

KaraYeL

New member
Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’da ziyanlı yazılım tahlili ve geliştirilmesi alanında yeni kuşak teknolojiler üzerinde çalışan Malwation, 45 milyon TL değerleme ile melek yatırımcı olan Zaid Al-Aifari ve Ali Beyatlı’dan tohum devam yatırımı aldı.

Şubat 2021’de 7 milyon TL değerleme ile Sertaç Özinal ve Alesta Yatırım’dan tohum yatırım alan Malwation, köprü cins olarak nitelendirilen süreçte birinci yatırımcıları olan Sertaç Özinal ve Alesta Yatırım’ın da katılığı yeni tohum devam yatırımı ise Nisan 2022 tarihinde 45 milyon TL değerleme ile melek yatırımcı Zaid Al-Aifari ve Ali Beyatlı’dan yapıldı.

Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cem Duran: “Günümüzde teşebbüsler için büyüme ve muvaffakiyete giden yolda yatırım almanın en yeterli biçimlerinden biri kuluçka merkezlerinde yer almak. Malwation’un teşebbüs serüveninin başından beri birlikte yol alıyoruz. Malwation aldığı bu yatırımla, mamüllerinin ferdi ve orta ölçekli şirketlerin de kullanabileceği SaaS versiyonlarını kullanıcılara sunacak. Bu serüvenleri çoğaltmak için teşebbüslerimize hem hızlandırma hem kuluçka hizmetini vererek, yatırımcıların karşısına daha donanımlı çıkmalarını sağlıyoruz.” dedi.

Kuşkulu evrakları davranışlarından tanıyor

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi bünyesinde faaliyetlerini yürüten şirket, Malwation AIMA ile kullanıcılara gelişmiş bir malware sandbox ortamını ve interaktif tahlil alanını tek çatı platform altında sunuyor. Bu platform ile kullanıcılar kuşkulu belgelerin davranışsal tahlilini, ziyanlı aktivitelerin sınıflandırılmasını ve ayrıntılı raporlanmasını külliyen otomatize biçimde gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıyeten Malwation’un bu çatı platform içerisinde biroldukça küresel firma ile teknolojik partnerliği bulunuyor. Bu sayede şirketlerin siber güvenlik grupları, AIMA (Automated / Interactive Malware Analysis) eserini kendi ortamlarında bulunan öbür siber güvenlik mamüllerine entegre biçimde kullanabiliyorlar. Otomatize sürdürülen bu süreçler dışında olay müdahale takımları AIMA platformunu interaktif biçimde de kullanarak ziyanlı yazılım tahlil ve müdahale süreçlerini hayli daha süratli gerçekleştirebiliyorlar.

Şirketin başka eseri Malwation MSP (Malware Simulation Platform), kurumların siber güvenlik mimarilerinde büyük yatırım yaptıkları uç nokta güvenlik mamüllerinin (Antivirus, EDR) en sıkı şartlarda test edilebilmesi için dinamik olarak ziyanlı yazılım simülasyonları üretebilecekleri bir platform sunuyor. Bu sayede en hakikat eseri seçebilmelerini ve muhtemel atak durumlarına karşı donanımlı olabilmelerini sağlıyor.

Malwation geliştirdiği eserleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan oluşan EMEA bölgesi ve Amerika Birleşik Devletleri üzere büyük potansiyele sahip olan marketlerde de yaygınlaşmak gayesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Hibya Haber Ajansı
 
Üst