Summer’ın şimşek gibi vedası “neredeyse kesin” olmalı.

Temel

New member
FC Bayern Münih, Almanya’nın en başarılı kulübüdür. Haber şeridimizde rekor şampiyonlarla ilgili tüm önemli haberleri bulacaksınız.

Bir bakışta en önemli şeyler

Sommer’in vedası “neredeyse kesin”


Kaleci Yann Sommer’in FC Bayern Münih’ten ayrılması giderek daha olası hale geliyor. “Kicker”a göre, kış tatilinde sakatlanan kaptan Manuel Neuer’in yerini almaya kararlı olan İsviçreli oyuncu, sadece altı ay sonra kulüpten “neredeyse kesinlikle” ayrılacak. 34 yaşındaki oyuncunun Neuer döndüğünde oynama şansı çok az. Yeni sezona hazırlanırken de böyle olmalı. Sommer, maç antrenmanı eksikliği nedeniyle İsviçre milli takımı için kaledeki yerini tehlikeye atmak istemiyor. EM 2024’te kalecinin büyük hedefi.


Sommer, sakatlanan Neuer’in yerine kış tatilinde Borussia Mönchengladbach’tan 8 milyon euroya gelmişti. Sözleşmesi 30 Haziran 2025’e kadar uzanıyor. An itibari ile AS Monaco’ya kiralanan Sommer, Neuer ve Alexander Nübel yeni sezonda Münih’te karşılaşacak. Buna ek olarak, Bayern’de kaleci olarak Sven Ulreich ve Johannes Schenk hala bulunuyor.


AS Monaco’nun yaza ilgi gösterdiği söyleniyor. FC Villarreal, FC Valencia ve Leicester City de bir kaleci arıyorlar ve “vurucu” bilgilere göre Sommer’in Münih’teki perspektifinin pek umut verici olmadığını gördüler. Manchester United daha önce tartışılmıştı.


Bayern’in yıldızı takım antrenmanına geri döndü


FC Bayern, Bundesliga sezon finali öncesindeki son antrenman haftasına, geri dönen ancak artık Borussia Dortmund ile şampiyonluk mücadelesinde yer alamayan bir oyuncuyla başladı. Lucas Hernández, Alman rekor şampiyonlarının açıkladığı gibi, Katar’daki Dünya Kupası’nda sağ dizindeki çapraz bağını yırttıktan sonra takım antrenmanının bir bölümünü ilk kez tamamladı.


27 yaşındaki stoper gelecek sezona kadar Bundesliga’da forma giyemeyecek. Mentalite oyuncusu Hernández, teknik direktör Thomas Tuchel için Bayern takımında önemli bir yapı taşı. Tuchel geçen hafta RB Leipzig’e karşı 3-1 berabere kaldığı ve Münih’in muhtemelen yenilenen şampiyonluk için kumar oynadığı maçtan önce “Onun sahada olması için sabırsızlanıyorum” dedi.


Effenberg en büyük anını resmediyor


Futbol sahasında, Stefan Effenberg bazen bir lider ve savaşçı olarak, bazen de bir sanatçı olarak ortaya çıktı. Şimdi 54 yaşındaki sanatçı, sanatsal çizgisini biraz yeniden keşfetti ve yeni Sport1 projesi “My Greatest Moment” e katıldı.


(Kaynak: Spor1)

Eski Bayern kaptanı, kariyerinin en büyük anını bir sanat eseri biçiminde kağıda döktü. Effenberg resminde görmek için: Salı günü kutlanan, Milan’da FC Valencia’ya karşı Bayern 2001 ile Şampiyonlar Ligi zaferi. Ayrıca 1999’da Barcelona’da Manchester United’a karşı alınan ve kaçınılmaz olarak iki yıl sonraki zaferle bağlantılı olan son yenilgi, Effe’nin işaret parmağıyla yaptığı meşhur sevinç hareketi ve kendisi ve Oliver Kahn ile birlikte bir sahne.


Kampanyada Effenberg’in yanı sıra Andreas Brehme, Huub Stevens, Olaf Thon Mario Basler, Ulf Kirsten, Didi Hamann, Guido Buchwald, Toni Schumacher ve Jan Age Fjörtoft gibi diğer yıldızlar da yer alıyor. Sanat eserlerine ilgi duyan hayranlar artık çizilmiş motifleri “my-greast-moment.de” adresinden inceleyebilir ve satın alabilirler.


(Kaynak: Spor1)
 
Üst