Selçuk Aydın’dan mevcut federasyona gönderme: “Makam gücüyle baskı altına…”

KaraYeL

New member
Türkiye Boks Federasyonu Lider Vekili Hasan Kartal, “Tahkim Şurası bizim bu genel konseyi yapmamızda bir sakınca olmadığını söylüyor.” dedi.

Türkiye Boks Federasyonunun 5. Olağan Genel Şurası için Selçuk Aydın’ın “ihtiyati önlem sonucu” koydurması niçiniyle delegelerin, The Green Park Otel’deki bekleyişi sürüyor. Genel konseyin yapılacağı otel ve etrafında ağır güvenlik tedbirlerinin alındığı dikkati çekti.

“Bu yalnızca kaos yaratmaktan öbür bir şey değil”

Otelde gazetecilere açıklama yapan Hasan Kartal, “Bu işe başvuran arkadaşımız bu dayanağı alamamış. Bakanlığa gidiyorsun, ne kadar dayanağın var ise Bakanlıkta sayım yapılıyor. O sayım çerçevesinde de seçime girip giremeyeceğin muhakkak oluyor. Bunlar 45’i dolduramadılar. Bunu bulamadılar. Birkaç tane de iptal olan olmuş. O üç tane iptal olduğu vakit sen 45’i yakalayamıyorsun. 45’i sıkıntı bulan birinin seçimi kazanma bahtı nasıl olur? Bu yalnızca kaos yaratmaktan öbür bir şey değil.” diye konuştu.

Mahkemenin, genel konseyin ne olduğunu, 300 kişinin burada olduğunu, otelde yattığını bilemeyeceğini lisana getiren Kartal, şunları söylemiş oldu:


“Mahkemeye de gerek kalmayacak inşallah”


“Mahkemenin karşı tarafı dinlemeden anında karar vermesinin ne manaya geldiğini bilemiyorum. Bu kadar insan burada, bu kadar insan sorunlu. Haklı gözüken bir şey de yok. Mahkeme devam ederse kaybedecekleri de kesin. Mahkemeye de gerek kalmayacak inşallah. Akşama kadar bekliyoruz. Bakalım ne olacak, ne yapabiliriz. İddia ediyorum bu kahır kararında uygun bir genel konsey yapar ve bitiririz. İtiraz dilekçesi verdik lakin yasal duruma baktığımız vakit duruşmalı bir görüşme yapılması gerekiyor. Bu da iki tarafa da bildirim edilecek. Bildirinin edilmesi en az 5-6 gün. Bu demek oluyor ki sonuçta mahkeme sonucuna uyacağız bu işi yapmayacaksak, bu insanları göndereceğiz ve tekrar gelecekler. Tahkim ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda ve Tahkimden çıkan sonuca baktığımız vakit da Tahkim bizim bu genel konseyi yapmamızda bir sakınca olmadığını söylüyor.”


“Federasyonlar, bakanlığa bağlı bir kuruluştur”

Federasyonu kayyumun yönetmesine gerek olmadığını söz eden Kartal, “Çok kısa müddette bir karar alınması kaydıyla yeni bir genel heyet da olur. Lakin doğal bunun sonuçta federasyonlar, bakanlığa bağlı bir kuruluştur. Bakanlık ne karar verirse o koşullar çerçevesinde biz de gerekeni yaparız.” halinde kelamlarını tamamladı.


Selçuk Aydın

Eyüp Gözgeç başkanlığındaki federasyonun mevcut idaresinin seçim sürecini ana statüye uygun yürütmediğini savunan Selçuk Aydın ise, “Türkiye bir hukuk devletidir. Yapılan yanılgıları ve ana statüye muhalif durumları evraklarıyla Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesine sunduk. Onlar da adaletli bir karar vererek süreci durdurdular.” dedi.

Seçimlerin adil ortamda yapılmasını ve seçme, seçilme haklarını kullanmak istediklerini lisana getiren Aydın, “Yarışa girelim, yeterli olan kazansın. Mevcut federasyon, idare konseyi ve makamın gücüyle topluluğumuzu tesir ve baskı altına almaya çalışıyor. İnsanları yönlendirmeye çalışıyor.” diye konuştu.

Aydın, seçim sürecinde adaylığının “bazı oyunlarla” engellenmeye çalışıldığını sav etti.
 
Üst