Rekor milli oyuncu Chemie Leipzig’e geçti

Temel

Global Mod
Global Mod

Anja Mittag, 37 yaşında bile bir futbolcu olarak aktif olmaya devam ediyor. Rekor milli oyuncu RB’den BSG Chemie Leipzig’e değişir.

Anja Mittag, yıllarca Alman milli futbol takımının envanterinin bir parçasıydı. 158 uluslararası maçla, DFB kadınları için rekor oyuncusu. Forvet orada yıllar önce istifa etmişti. Bununla birlikte, kulüp düzeyinde, Mittag hala aktiftir ve artık kulüp değiştirmiştir.

37 yaşındaki oyuncu, RB Leipzig’den yerel rakipleri BSG Chemie Leipzig’e gidiyor. Ancak, iki kez Doğu Almanya şampiyonu olan yeni kurulan kadın takımının her maçında yer almayacak.

öğlen özel rol

Mittag, “İlgi odağı olmak istemiyorum. Antrenman yapma ve şu veya bu testte veya rekabetçi oyunda takıma yardım edebilme fırsatına sahip olmak benim için önemli.” kulübün web sitesi. Kimyada en sevdiği 31 numarasını sırtına takacak.

Yakınlardaki Chemnitz’de büyüyen Mittag’ın “kızlar ve kadınlar için bireysel eğitmen” olarak tam zamanlı çalışması bekleniyor. Bunun bir parçası olarak, işvereninin sezonluk planlamasına da dahil oluyor.

Leipzig EM elçisi

Forvet, “Gençleri desteklemek özellikle önemli. Leipzig gibi bir spor şehrinde bile kadın futbolu söz konusu olduğunda daha yapılacak çok şey var.”

2024 Avrupa Şampiyonası için şehrin elçisidir ve kulübün duyurusuna göre, uzun vadede ticaret fuarı şehrinde kalmak istiyor.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası başlık

Birkaç yıl Leipzig’de yaşayan forvet daha önce VfL Wolfsburg, Turbine Potsdam, FC Rosengard ve Paris St. Germain gibi takımlarda çalışmıştı. 2010’da Şampiyonlar Ligi’ni kazandı, altı kez Almanya ve iki kez İsveç şampiyonu oldu ve her iki ülkede toplam altı ulusal kupa kazandı.

Mittag, Alman milli takımıyla da 2016’da Olimpiyat altını ve 2007’de dünya şampiyonluğunu kazandı. Ayrıca 2005, 2009 ve 2013’te Avrupa şampiyonu oldu.