PSG – Pirès’in Neymar ve Messi hakkındaki eleştirilerinin ardından: ‘Onlara ağlayan bebekler deyin’

Temel

Global Mod
Global Mod

Neymar, kendisinin ve Lionel Messi’nin PSG’de “cehennemi” yaşadıklarını söyledi. Şimdi eski bir Fransız milli oyuncu bu açıklamaya karşı çıkıyor.

Suudi kulübü Al-Hilal’e transfer olan süperstar Neymar, Globoesporte’ye verdiği röportajda eski kulübü Paris Saint-Germain hakkında küfürler savurdu. Aynı zamanda PSG’de de forma giyen Lionel Messi’ye atıfta bulunarak şunları söyledi: “O ve ben cehennemi yaşadık.”

Daha sonra Messi’ye şunları ekledi: “Arjantin milli takımıyla cennete gitti, son yıllarda her şeyi kazandı. Ve Paris’le cehennemi yaşadı.” Brezilyalıya göre Messi’nin kulüpten ayrılma şekli adil değildi.

Bu da Robert Pirès tarafından yorumlandı. Eski Fransız milli oyuncu, Canal+’daki dünya yıldızları hakkında şunları söyledi: “Ben onlara ağlayan bebekler diyorum.”

“Mutlu değildim”

Messi ve Neymar, Paris’te birlikte geçirdikleri yıllardan beri birbirlerini tanımıyorlar. Her ikisi de 2013-2017 yılları arasında İspanya’da FC Barcelona’da forma giymişti. Messi, Fransa’ya transfer olduğunda Barça’dan ayrılmak istemediğini vurgulamıştı.

Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde Inter Miami’ye katıldığında PSG hakkında şunları söyledi: “İki yıldır mutlu değildim, bundan hoşlanmadım. ilgi odağından biraz uzaklaşmak ve ailem hakkında daha fazla düşünmek istiyorum.”

Her halükarda Messi Miami’de şimdiden heyecan ve gollere neden oldu. 11 maçta 11 gol attı ve 5 gol daha kaydetti. Neymar bu arada Suudi Arabistan’daki Al-Hilal’de oynuyor.