Otizmli gencin köpeğine silahlı atak

Temel

Global Mod
Global Mod
Üsküdar Zeynep Kamil Mahallesi’nde 16 yaşındaki otizmli genç Hükümran Gümüş’ün parkta yürüyüşe çıkardığı, Maysa ve Keş isimli boxer cinsi köpekler kimliği belgisiz bir saldırgan tarafınca silahlı akına uğradı. Hâkim Gümüş, Keş isimli köpeğinin üzerine ateş açan saldırganın peşinden koşsa da yakalayamadı.

“KÖPEĞİMİ KANLAR İÇİNDE GÖRÜNCE PEŞİNDEN KOŞTUM”

Yaşadığı akının akabinde konuşan otizmli genç Hükümran Gümüş, “Sabah saat 06.00 üzere konutumuzun önünde bulunan parka köpeklerimi çıkardım. Köpeklerim parkta bulunan sokak köpekleri ile oynuyordu. Ben bankta otururken, silah doldurma sesini duydum. Köpeğimin ağzına ateş açarak koşmaya başladı. Ben de köpeğimi kanlar ortasında görür görmez peşinden koşmaya başladım yetişemedim. Köpeğim orda öldü. Faili çabucak hemen bulunmadı. Bize bu dehşeti yaşatanın bulunmasını istiyorum. Allah kimseye bu biçimde bir acı vermesin. Adalete güveniyorum” diye konuştu.

“BENİM ÇOCUĞUM AĞIR DEPRESYON GEÇİRİYOR”

Olay daha sonrası açıklamalarda bulunan Hükümran Gümüş’ün annesi Kamile Gümüş, saldırganın yakalanması için yetkililere seslendi:

“Egemen özel bir çocuk, olayın olduğu gün Hâkim 5 ay daha sonra okula başlayacaktı. Maysa ve Keş isimli köpeklerimiz yardımıyla Hükümran sosyalleşmişti. Hâkim saatinde kalkıp, nasıl davranacağını öğrenip onlarla bir eğitim almıştı. O sabah, Egemen’in, ‘Dayı, anne’ diye seslenerek kucağında Keş’le geldiğini, köpeğin ağzından dökülen kanları gördük. Benim özel çocuğum daima ellerini yıkıyor, gözlerinin yaşı durmuyor. Hükümran otizmli bir çocuk daima atak geçiriyor. İğneleri yapılarak ilaç veriliyor. Benim çocuğum ağır bir depresyona girdi.

Benim çocuğum 16 yaşında özel bir çocuk, yanında bir köpekle silahın doğrultulup, o köpeğin o denli parçalanıp, çocuğumun toplayıp getirmesi, nasıl bir dehşet, nasıl bir felakettir. Köpeği vuran şahıs, boxer cinsi köpeğimizi yasaklı cins pitbull zannederek başından silahla vurmuş. Olay, Hâkim köpekleri parkta oynattığı sırada olmuş. Saldırganın kaçma imajları mevcut. Çocuğum kanlar içerisinde köpeğini getirdi. Konutumuzda yas var.”