Okullarda koronavirüs niçiniyle kaç sınıf kapatıldı? Kapatılan sınıf sayısında düşüş

Hasan

New member
Koronavirüs niçiniyle kapanan okul sayısı ile ilgili açıklama yapan Ulusal Eğitim Bakanı , bir öğrencide olay tespit edildiğinde okulların girişinde öğretmenler dahil herkese en az 2 defa ateş ölçümü ve semptom denetimi yapıldığını, teneffüslerde sınıf üzerinde tutulmaya çaba edildiğini, temizlenmesinin ve havalandırılmasının sistematik olarak yapıldığını söylemiş oldu.

OKULLARDA KORONAVİRÜS niçinİYLE KAÇ SINIF KAPATILDI?

Yüz yüze eğitim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, salgından dolayı yurt genelinde 21 Kasım 2021 tarihi prestijiyle 66 sınıfta eğitime orta verildiğini söylemiş oldu.

Bakan Özer yaptığı açıklamalarda şu sözleri kullandı:

850 bin sınıftan yalnızca 66’sı kapalı olacak. Öbür tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek. En az iki doz aşı olmuş ve aşı olmadan antikora sahip öğretmen oranımız yüzde 93’ler düzeyinde, en az iki doz aşı olmuş ve aşı olmadan antikora sahip öğretmen oranımız yüzde 93’ler düzeyinde. Bu oran yaklaşık 1 milyon 116 bin öğretmenimize karşılık gelmekte. Şu anda okullarımızı yüz yüze açık tutmadaki en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının pek yüksek olması.”

KASIM ORTA TATİLİ UZAYACAK MI?

Eğitim periyodundaki birinci orta tatil yarın sabah prestijiyle sona eriyor. Bunun üzerine açıklama yapan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimin devam edeceğini vurguladı.

Öğrenci ve öğretmenlerin, orta tatil haftasında dinlendiklerini belirten Bakan Özer, “6 Eylül 2021 tarihinde tüm sınıf düzeylerinde haftada beş gün yüz yüze eğitime başladık ve 2,5 aylık sürecin akabinde takvimde öngörülen bir haftalık orta tatile girdik. Öğretmenlerimiz bu bir haftalık vakit diliminde mesleksel gelişim eğitimlerine uzaktan dijital ortamdan devam edebildiler. ötürüsıyla öğretmenlerimiz de bu bir hafta okullara gitmediler. Artık, kaldığımız yerden birebir kararlılıkla ve tüm sıhhat tedbirlerimize uyarak devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim devri diliyorum” sözlerini kullandı.