Okullarda koronavirüs niçiniyle kaç sınıf kapatıldı? Kapatılan sınıf sayısı artıyor

Hasan

New member
Koronavirüs niçiniyle kapanan okul sayısı ile ilgili açıklama yapan Ulusal Eğitim Bakanı , bir öğrencide hadise tespit edildiğinde okulların girişinde öğretmenler dahil herkese en az 2 kere ateş ölçümü ve semptom denetimi yapıldığını, teneffüslerde sınıf üzerinde tutulmaya çaba edildiğini, temizlenmesinin ve havalandırılmasının sistematik olarak yapıldığını söylemiş oldu.

OKULLARDA KORONAVİRÜS niçinİYLE KAÇ SINIF KAPATILDI?

Yüz yüze eğitim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, salgından dolayı yurt genelinde 1817 sınıfta eğitime orta verildiğini söylemiş oldu.

Bakan Özer yaptığı açıklamalarda şu tabirleri kullandı:

“Sistemimizde kayıtlı 850 bin sınıf var ve bugün itibariyle yalnızca bin 817 sınıfta yüz yüze eğitime orta verilmiş. Birinci doz aşısını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 93, ikinci doz aşılarını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 87. 2023 yılında amacımız, 4 ve 5 yaşta okul öncesi erişimi yüzde 100 oranına çıkarmaktır.”

KAZANIM KIYMETLENDİRME UYGULAMASI NEDİR?

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 27 Ekim 2021 Çarşamba gününden itibaren birinci sefer öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik kıymetlendirme uygulaması yapacaklarını duyurdu.

Özer’in açıklaması şöyleki:

“Yarın ve 27 Ekim’de birinci kez Türkiye’de 7, 8, 11 ve 12. sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım kıymetlendirme uygulaması başlatıyoruz. Bu uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrencimiz katılacak.”