Öğretmenler yarın iş bırakacak

Hasan

New member
Eğitim-İş Sendikası, “Fakir Baykurt’un dediği üzere, ‘Öğretmen ders verir’ Bugün de ülkemizi karanlığa boğanlara, halkımızı yoksullaştıranlara dersini vereceğiz” sözlerine yer verdiği açıklamasında, “Bu yoksulluk, bu sömürü artık yeter! Gün ümitsizliğe kapılma, kendini çaresiz ve güçsüz hissetme günü değildir. Gün dayanışma günüdür, uğraş günüdür” açıklamasıyla öğretmenlere bir günlük iş bırakma davetinde bulundu.

29 Aralık İş Bırakma Eylemimiz öncesi Bu Akşam Saat:20.00'de Sosyal Medya Etkinliği Gerçekleştireceğiz.Tüm Eğitim Emekçilerini sosyal medya etkinliğine destek vermeye davet ediyoruz. pic.twitter.com/xXhGwwnieU

— Eğitim-İş (@egitimis) December 28, 2021

‘HEP BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ’

Eğitim-İş Sendikası’nın yayımladığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Ülkemizin yaşadığı derin ekonomik krizler kararında ortaya çıkan çok artırımlar, pahalılık, döviz kurlarındaki artış, yoksulluk işçilerin artık tükenmesine niye olmuştur.
Biz eğitim işçileri de tükenişten hissemizi alıyoruz. aslına bakarsan yoksulluk sonunun altında olan maaşımız enflasyon karşısında daima eriyor.

Tüm eğitim işçilerine sesleniyoruz;

Bu yoksulluk, bu sömürü artık yeter! Gün ümitsizliğe kapılma, kendini çaresiz ve güçsüz hissetme günü değildir. Gün dayanışma günüdür, çaba günüdür. Üreten işçileriz, sesimiz, kelamımız var. Daima bir arada kuvvetliyüz. Gelin gücümüzü kullanalım, tüm yaşananlara karşı birlikte ses çıkaralım.

29 Aralık Çarşamba günü tüm eğitim işçilerini 1 günlük iş bırakmaya çağıyoruz. İş yerlerimize gitmiyoruz, alanlarda buluşuyoruz.”