Öğrencisini azarlayıp, tehdit eden öğretmen hakkında karar

Hasan

New member
Konya’nın Selçuklu ilçesindeki bir okulda, 1’inci sınıfa başlayan A.Ç. okulun ikinci gününde sınıfa ahenk sağlayamayarak, annesini istedi. Öğretmen Ayşe I. ise öğrenciyi azarlayarak ”Terbiyesiz; ağla ağla, seni disipline yollayacağım. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diye karşılık verdi.

7 Eylül’de yaşanan olay cep telefonu kamerasıyla kaydedilen manzaralar yayınlanınca reaksiyon çekmişti.
Kelam konusu imajlarda 1’inci sınıfa başlayan A.Ç., okulun ikinci günü sınıfa ahenk sağlayamayıp, ağlayarak annesini istedi. Bunun üzerine sınıf öğretmeni Ayşe I., A.Ç.’ye, “Terbiyesiz” diyerek bağırdı. A.Ç.’nin “İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum” diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine Ayşe I., ”Ağla ağla, seni disipline yollayacağım, haberin olsun. Müdür Beyefendi de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” dedi.

İmgelerin basında yer almasının akabinde Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nce öğretmen Ayşe I. hakkında idari soruşturma başlatıldı. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ”Selçuklu ilçemizdeki bir okulumuzda, öğrencisine karşı tavır ve davranışları medyaya yansıyan öğretmen hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

7 Eylül’de yaşanan olay hakkında Ulusal Eğitim Bakanlığı da müfettiş bakılırsavlendirdi. Bu sırada öğretmen Ayşe I., 10 gün rapor aldı. Raporunun bitmesiyle müfettişler, öğretmenin tabirine başvurdu. Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü de soruşturmanın tamamlanmasına kadar önlem hedefli Ayşe I.’yı öbür bir okula konutta eğitim öğretmeni olarak nazaranvlendirildi.