Octagon ligi birinci kere Türkiye’de yapıldı

KaraYeL

New member
AJANSSPOR – HABER

Dünyada 500 milyon seyirciye ulaşan MMA sporu, Octagon ligini Türkiye’ye taşıdı. Kocaeli Kent Polis Recep Topaloğlu Salonunda gerçekleşen karşılaşmalarda 8’i Türk 8’i Kazak olmak üzere toplamda 32 atlet kozlarını kapıştı.

Müsabakalara ilgi ağır oldu

84 ülkede canlı yayınlanan karşılaşmalara salondaki ilgi de pek ağır oldu. Tertibin Türkiye’de büyük ölçüde dikkat uyandıracağını vurgulayan Octagon Türkiye Lideri Serdar Gökkaya, bu karşılaşmaların yanı sıra bir epey kıymetli aktifliğin de ülkemizde yapılmasına dayanak olacaklarını söz etti.

“Organizasyonu Türkiye’ye getirmenin memnunluğunu yaşıyoruz”

MMA sporunda Octagon Ligi’nin Türkiye’ye gelmesini sağlayan Octagon Türkiye İdare Konseyi Lideri Serdar Gökkaya, “MMA sporunun en değerli liglerinden biri olan Octagon’u Türkiye’ye getirdik. Alican Beyefendi ile birlikte bu işi daha da Türkiye’de daha da büyütmek istiyoruz. Önümüzdeki sene de birfazlaca MMA tertibi yapacağız Türkiye’de. Bugünkü tertip hem ülkemizin atletleri açısından epey kıymetli birebir vakitte ülkemize bu biçimde bir tertibi getirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. MMA bütün dünyada epey yaygın ama Türkiye’de yavaş yavaş ilerliyor. Octagon’u her sene ülkemizde 3-4 sefer yapmayı planlıyoruz. Bu ligden daha sonra daha büyük ligleri de getireceğiz. Bu sporun dünyada 400 – 500 milyon kadar etkin takipçisi var. Futbol, basketbol ve Formula 1’den daha sonra en çok takip edilen spor. Şu an bu spordaki 8 dövüşçümüz fazlaca düzgün yerlerde. Bu sporun Şampiyonlar Ligi olan UCF’den teklifler alıyorlar” diye konuştu.

“Bu sayede hayallerimi gerçekleştirebiliyorum”

Hayallerini gerçekleştirdiğini ve daha da fazlasını yapmak istediklerini belirten Octagon Türkiye As Lideri Hayri Can Taşdelen ise, “Hem ulusal sporcuyum birebir vakitte bu dövüş sporlarıyla ilgiliyim. Talih yapıtı Serdar Beyefendi ile tanıştık ve bana bu biçimde bir imkan sunduğu için kendisine epeyce teşekkür ederim. Bu sayede ben de hayallerimi gerçekleştirebiliyorum. Umarım bundan daha sonra da birlikte olmaya devam ederiz ve tüm atletlere bu türlü dayanak olmayı sürdürürüz” dedi.