Milli takım: Toni Kroos DFB'nin geri dönüş kararını açıkladı

Temel

Global Mod
Global Mod

İki buçuk yıl önce istifa etmişti ve şimdi Kroos DFB'ye geri dönüyor. Milli antrenörün oynadığı rol ve Kroos'un dönüşünden neler beklediği.

Birkaç aydır spekülasyonlar vardı ama artık kesinlik var. Toni Kroos Alman milli takımına geri dönüyor. Real Madrid'in orta saha stratejisti, 106 uluslararası maçın ardından 2021 Avrupa Şampiyonası'nın ardından istifasını duyurdu. Şimdi DFB takımının yaz aylarında kendi sahasında başarılı bir Avrupa Şampiyonası oynamasına yardımcı olmak istiyor.

34 yaşındaki oyuncu, podcast'in “Einfach mal Luppen” özel bölümünde geri dönüş kararının nasıl ortaya çıktığını anlattı. Kroos, milli antrenör Julian Nagelsmann ile olan görüşmesini şöyle aktarıyor: “Her konuşmada gerçekten çok güzel sohbetlerdi, çok fazla ayrıntıya girmeden, giderek daha fazla hamile kalıyordum. Bu yüzden karar vermemek için zamanında karar vermek istedim. kimseyi bekletmeyin.”

“Bu konuyla işim bitti”

Kroos şöyle devam etti: “Julian benimle iletişime geçti ve o zamana kadar aklımda olmayan bir şeyi hayal edip edemeyeceğimi sordu. Bu konuyu bitirmiştim ve Avrupa Şampiyonası'ndan sonra verdiğim karardan tamamen memnundum ve devam edebilirdim. öyle olmak için.”

Yine de milli antrenörün kendisini arayıp kendi ülkesindeki turnuva için ona ihtiyaç duyması, Real Madrid'deki performansının büyük bir teyidiydi. Kroos, “O andan itibaren bu fikir üzerinde gerçekten düşündüm, önce biraz daha az, sonra biraz daha fazla” dedi.

Karar birkaç hafta içinde olgunlaştı: “Her zaman bu fikirle oynadım. Ya evetse? Ya hayırsa? Bu turnuvaya hazır olmanın sonucuyla.”

Kroos kurtarıcı olmak istemiyor

Milli takıma ara vermesi kendisine fayda sağladı ve geri dönüşünde önemli rol oynadı. Kroos: “Bunun aynı zamanda o zamandan kalma bir sonuç olduğunu da düşünüyorum: Bu iki buçuk yılda, uluslararası maçların yaklaştığı aralar benim için iyiydi, dolayısıyla 34 yaşında hala kendimi iyi hissediyorum. Tam gaz devam ediyorum.”

Milli takımı krizden çıkarıp başarılı bir Avrupa Şampiyonasına tek başına taşıyabileceğini “saçmalık” olarak görüyor. Kroos şöyle diyor: “Elbette yardım etmek istiyorum. Ama kesinlikle kurtarıcı değilim. Herkes buna hemen veda edebilir.” Kendini, bir başkasının içine sığacağını ve daha sonra iyi çalışacağını umduğu küçük bir dişli olarak görüyor. “Bu numaranın bizi favori yapacağını düşünmemelisin.”

Kroos kendisini “sıfır noktasında” görüyor

Kroos, Nagelsmann'ın taktiksel fikirlerinin de geri dönüşünde belirleyici bir faktör olduğunu söyledi: “Temel fikir konusunda tamamen farklı olsaydık, şu anki karar farklı olurdu. Takım olarak birlikte başarılı olabileceğiniz hissine sahip olmalısınız. ” Bu yüzden Nagelsmann'ın düşüncelerini anlamasını ve ortak bir payda bulmasını istiyordu. “Bu benim için önemli bir karar. Bu yüzden bunun uygun olduğunu ve bundan bir şeyler çıkabileceğini hissetmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bunu yapamazsınız.”

Kroos dönüşü “sıfır noktası” olarak görüyor. Şu ana kadar çıktığı 106 uluslararası maçta büyük başarılar elde etti ancak bazı turnuvalar da iyi gitmedi. “Unutmamalısınız ki, 2018'de ön eleme turunda elendiğimizde oradaydım. Ama aynı zamanda 2014'te de. Bu yüzden ikinci bir milli takım kariyerinin artık yeniden başladığına inanıyorum. Ve bu daha sonra bu Avrupalıyla karşılaştırılacak. Şampiyonluk” dedi Kroos.

Beş kez Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan oyuncu hiçbir eleştiriden korkmuyor: “Etki yaratma ve aynı zamanda değerlendirilme görevini üstlenmeyi seviyorum. Kendimi rüzgara bırakmayı seviyorum. Dolayısıyla böyle bir turnuvanın iyi bir şey olduğuna inanıyorum. herkes için bu büyük bir fırsattır.”