MEB kontratlı öğretmenlik mülakat sonuçları e-Devlet sorgulama ekranı

Hasan

New member
2021-2022 eğitim öğretim döneminde misyon yapacak kontratlı öğretmenler için düzenlenen mülakat sonuçları tarafınca ilan edildi. Heyecanla beklenen kelamlı imtihan sonuçlarının akabinde gözler kontratlı öğretmenlik atama tercih devrine çevrildi.

KONTRATLI ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KPSS daha sonrası elde edilen puanların akabinde Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca düzenlenen kontratlı öğretmenlik mülakat sonuçları 8 Temmuz 2021 Perşembe günü belirtildi. Binlerce öğretmen adayı mülakatta başarılı olmaları halinde tercihlerini gerçekleştirecek.

Mülakatlar geçtiğimiz aylarda 17 vilayet merkezinde yüz yüze 64 vilayet merkezinde online olarak gerçekleşti, kelamlı imtihan neticelerina ait itirazlar 12-16 Temmuz 2021 tarihleri içinde alınacak ve 2 Ağustos 2021’de sonuçlandırılacak.

KONTRATLI ÖĞRETMENLİK KELAMLI İMTİHAN SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Ulusal Eğitim Bakanlığı okullarında nazaranv yapacak kontratlı için mülakat sonuçları e-Devlet üzerinden yahut İşçi Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden öğrenebilir.

Kontratlı öğretmenlik atama tercihleri, 1-6 Eylül 2021 tarihleri içinde alınacak. Kontratlı öğretmen atama sonuçları ise 8 Eylül 2021 günü açıklanacak.

KONTRATLI ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT kararı E-DEVLET SORGULAMA EKRANI