MEB duyurdu: Okullar 2 Temmuz’a kadar açık kalacak

Hasan

New member
MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce 21 Haziran-2 Temmuz içinde okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerinin metot ve asıllarına ait yazı vilayetlere gönderildi.

Buna göre, bu tarihler içinde okulların kendi imkanları ile yapacakları etkinlikler başta olmak üzere mahallî imkanlar ve öbür kamu kuruluşları iş birliğinde öğrencilerin gereksinimlerine bakılırsa etkinlikler planlanacak.

Bu etkinlikler öğrencilerin gereksinimlerine bakılırsa akademik, fizikî, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda okula ve sınıfa özel düzenlenmelerle gerçekleştirilecek.


Ayrıyeten öğrenciler için adresinde yer alan aktiflik kitapları da kullanılacak.

TOPLUMSAL, SPORTİF VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER ÖNCELİKLİ OLACAK

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün ilgili yazısına nazaran ise 21 Haziran-2 Temmuz içinde ortaöğretim seviyesindeki tüm resmi ve özel okullarda sorumluluk ve mazeret imtihanları tamamlanacak, ayrıyeten destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

Ayrıyeten, uzaktan eğitim sürecinde lise öğrencilerinin daha fazla desteklenmesine muhtaçlık duyulduğu tespit edilen başta toplumsal, sportif ve kültürel etkinlikler olmak üzere tüm alanlarda eğitim ve öğretim faaliyetleri planlanacak.


Bu etkinlikler planlanırken okulların imkanlarının yanında kurum ve kuruluşlarının takviyeleri de alınabilecek.
 
Üst