MEB, 358 öğrenciyi yurt dışına gönderecek! Müracaatlar 21 Ekim’de başlıyor

Hasan

New member
Ulusal Eğitim Bakanlığının (MEB) internet sitesinden yapılan duyuruya nazaran, 1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlık tarafınca yürütülen, Yurt Dışına Lisansüstü Tahsil Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) bursuyla yükseköğretim kurumları ismine 200, öbür kamu kurum ve kuruluşları ismine 158 olmak üzere, 358 öğrenci lisansüstü tahsil için yurt dışına gönderilecek.

22 FARKLI ÜNİVERSİTE İSMİNE TAHSİL GÖRECEKLER

Türkiye’nin nitelikli insan kaynağı gereksinimini karşılamak maksadıyla resmi burslu statüde lisansüstü tahsil görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrenciler, 22 farklı üniversite ve 13 farklı kamu kurumu ismine tahsil nazarancek.

Bu öğrenciler, yurt haricinde yüksek lisans yahut doktora tahsillerini muvaffakiyetle tamamladıktan daha sonra mecburi hizmetlerini yerine getirmek etmek üzere, muhtaçlık duyulan takımlara atanacak.

MÜRACAATLAR 21 EKİM’DE BAŞLIYOR

Adaylar, müracaatlarını 21 Ekim-1 Kasım 2021 içinde REBUS’un (Resmi Burslu Öğrenci Sistemi) “ ” adresinden yapacak.

Hususla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen adaylar, MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğünün “ ” internet adresinde yayımlanan YLSY müracaat ve tercih kılavuzunu inceleyebilecek.