Kulüp taraftarının Arsenal maçında dayak yediği ortaya çıktı

Temel

Global Mod
Global Mod

FC Bayern, Arsenal FC'de taraftarlarını özlüyordu – yoksa öyle miydi? Bazı taraftarların sahada kötü deneyimler yaşadığı söyleniyor.

Londra'da oynanan Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında bir FC Bayern taraftarının dayak yediği iddia edildi (2-2). “Sport Bild”in bildirdiği şey budur. Bir videoda, birkaç adamın, Alman rekor şampiyonunun sözde bir hayranını, görevliler tarafından stadyumun dışına çıkarılırken dövüldüğü görülüyor.

Eğer gerçekten bir Bayern taraftarı olsaydı, ilk etapta Emirates Stadı'na girmesine izin verilmezdi. UEFA'nın aldığı penaltı sonucu taraftarların Bayern Münih'i desteklemesine izin verilmedi.

Şubat ortasında Roma'da Lazio'ya karşı alınan 1-0'lık yenilgi sırasında Bayern bloğundan nesneler atıldı ve havai fişekler ateşlendi. Ekim ortasında Arsenal maçı için uygulanacak olan ertelenmiş ceza zaten verilmişti.

“Çok fazla Bayern taraftarı var”

Platform X'te bazı Gunners hayranları Salı günü rakip taraftarlardan şikayetçi oldu. Bir kullanıcı, “Doğu tribünde çok sayıda Bayern taraftarının yanında oturmak gerçekten sinir bozucu. (…) Bu, atmosferi kızıştırdı ve taraftarların dikkatini asıl görevlerinden uzaklaştırdı” diye yazdı. Bir diğeri şöyle dedi: “Hayal kırıklığına uğradım ama Yukarı Doğu tribününde bu kadar çok Bayern taraftarını görmek beni şaşırtmadı.”

Arsenal, sezonluk bilet sahiplerini veya deplasman taraftarlarına bilet satan herhangi bir üyeyi yasaklamakla tehdit etmişti. Ancak Bayern'in spor direktörü Max Eberl de maç öncesinde yaptığı açıklamada, Bayern sempatizanlarının Emirates Stadı'nda da dikkat çekmesine şaşırmayacağını söyledi.

Eberl, “Başka yerlerde bizimle seyahat etmenize izin verilmediğini birkaç kez yaşadım. Ve sonra, bir gol attığınızda, kaç kişinin size sempati duyduğuna şaşırdınız” dedi. “Böyle olsaydı şaşırmazdım. Arsenal'in nasıl gördüğünü, UEFA'nın bunu nasıl gördüğünü bilmiyorum.”