Kar yağışı üniversitelerde imtihanları erteledi mi? Finaller online mı yüz yüze mi?

Hasan

New member
Üniversite öğrencileri, final imtihanları için çalışmaya başladı. Finallerin akabinde tatil planı yapan, memleketlerine dönmeyi düşünen öğrenciler, ağır kar yağışı pürüzüne takıldı. Olumsuz hava kuralları niçiniyle bir fazlaca üniversite final imtihanlarını erteleme sonucu aldı. Final imtihanlarının hangi tarihlerde gerçekleşeceği ise merak konusu.

ÜNİVERSİTELERDE İMTİHANLAR ERTELENDİ Mİ?

İstanbul’da devam eden ağır kar yağışı niçiniyle üniversitelerde iki gün tatil ilan edildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter’ üzerinden yaptığı açıklamada; “Sevgili Üniversite Öğrencilerimiz, kentimizdeki ağır kar yağışı niçiniyle üniversite rektörlerimiz ile yaptığımız görüşmeler daha sonrası, İstanbul’daki üniversitelerimizde eğitime ve imtihanlara 2 gün müddetle (PAZARTESİ-SALI) orta verilmiştir” tabirlerini kullandı.

Sevgili Üniversite Öğrencilerimiz,

Şehrimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle
❄
🌨
#Üniversite Rektörlerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonrası,

⛔
#İstanbul’daki üniversitelerimizde eğitime ve sınavlara 2 gün süreyle (PAZARTESİ-SALI) ara verilmiştir.#ÖnceSağlıkÖnceGüvenlik#kar pic.twitter.com/Et0EN68M3r

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) January 23, 2022

ÜNİVERSİTELER TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMALAR

Marmara Üniversitesi


Marmara Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Valilik ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler çerçevesinde 24-25 Ocak 2022 tarihleri kar yağışı bakımından çok riskli olarak kıymetlendirilmektedir. Bu münasebet ile kelamı edilen iki gün içerisinde yapılması planlanan yarıyıl imtihanları ertelenmiştir” tabirlerine yer verildi.

Valilik ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler çerçevesinde 24-25 Ocak 2022 tarihleri kar yağışı bakımından aşırı riskli olarak değerlendirilmektedir.
Bu gerekçe ile sözü edilen iki gün içerisinde yapılması planlanan yarıyıl sınavları ertelenmiştir. pic.twitter.com/pPcyOiIyTp

— Marmara Üniversitesi (@marmara1883) January 23, 2022

İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi tarafınca, “Valilik ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler çerçevesinde 24-25 Ocak 2022 (Pazartesi-Salı) tarihleri kar yağışı bakımından “aşırı riskli” olarak bedellendirilmektedir. Bu niçinle iki gün içerisinde yapılması planlanan imtihanlar ertelenmiştir” denildi.

➡
ÖNEMLİ DUYURU
Valilik ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiler çerçevesinde 24-25 Ocak (Pazartesi – Salı) 2022 tarihleri kar yağışı bakımından "aşırı riskli" olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle iki gün içerisinde yapılması planlanan sınavlar ertelenmiştir.

— İstanbul Üniversitesi (@istanbuledutr) January 23, 2022

İstanbul Teknik Üniversitesi

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “24 Ocak Pazartesi ve 25 Ocak Salı günleri gerçekleştirilmesi planlanan final imtihanları olumsuz hava şartları niçiniyle ertelenmiştir. İmtihanlar, 26-30 Ocak tarihleri içinde duyurulacak saatler içinde yapılacaktır” tabirlerini kullandı.

Düzeltme: Değerli Öğrencilerim,

24 Ocak pazartesi ve 25 Ocak salı günleri gerçekleştirilmesi planlanan final sınavları olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmiştir.

Sınavlar, 26-30 Ocak tarihleri arasında duyurulacak saatler arasında yapılacaktır.
😊


Başarılar dilerim.

— Prof. Dr. İsmail Koyuncu (@ikoyuncu07) January 23, 2022

Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, birtakım imtihanların ertelendiğini bildirdi. Üniversite, ileri bir tarihe alınan imtihanları yeni takvimde paylaştı.

Öğrencilerimizin dikkatine
❗
#kocaeliüniversitesi pic.twitter.com/JCkla1UlSV

— Kocaeli Üniversitesi (@kou92official) January 23, 2022
 
Üst