“Kafada tam bir boşluk” – korku yaralanması üçüncü lig maçını gölgede bırakıyor

Temel

Global Mod
Global ModPazar akşamı Unterhaching ile Saarbrücken arasında oynanan üçüncü lig maçında kazanan çıkmadı. Kötü bir çarpışma maça gölge düşürdü.


Unterhaching oyun derneği ile 1. FC Saarbrücken arasındaki üçüncü lig maçında Pazar akşamı kazanan bulunamadı. Masadaki komşular altıncı maç gününün sonunda skorsuz 0-0 berabere kaldı.


Ancak o akşam iki takım arasındaki sonuç ikinci planda kaldı. Maç, Saarbrücken’in forvet oyuncusu Patrick Schmidt’in kaval kemiğini kırdığı kötü bir sakatlık nedeniyle gölgede kaldı. Antrenör Rüdiger Ziehl son düdükten sonra “O kadar açıktı ki fazla bakmanıza gerek yoktu. Kaval kemiği ve fibula kırıldı” dedi.


Maçın 31. dakikasında hem Saarbrücken’in hücum oyuncusu Schmidt hem de Unterhaching’in sol beki Benedikt Bauer orta sahada düelloya girdi. Topla ilk oynayan Bauer oldu, ancak Schmidt’in ayak bileğini kötü bir şekilde burkduğu talihsiz bir çarpışma yaşandı. MagentaSport’ta yayınlanan yayındaki kayıtlarda da görülebileceği gibi Schmidt, bacağı doğal olmayan bir açıyla bükülmüş halde şaşkınlıkla yerde yatıyordu.


Hızla bir grup oluşurken, sahadaki ilk oyuncular sakatlığın ciddiyetini fark etti ve ellerini başlarının üstüne koydu. Sağlık görevlileri sahaya koştu ve ağır yaralı adama birkaç dakika baktıktan sonra, tribünlerden alkışlar eşliğinde sedyeyle sahadan uzaklaştırıldı.


Yorumcu Oliver Forster, talihsiz düelloyu anlatırken “Bu korkunç bir çarpışmaydı” dedi. Schmidt’in son derece ciddi şekilde yaralanmış olması, Unterhaching’deki Alpenbauer Spor Parkı’ndaki seyirciler tarafından da takdir edildi. Seyirci önceki sahnenin etkisi altında desteğini geçici olarak kesti.


Saarbrücken’in yardımcı antrenörü Yannic Thiel, devre arasında soyunma odasındaki havayı anlatırken, “Kafada tam bir boşluk var. Durum şu anda her şeyi gölgede bırakıyor” dedi. 33 yaşındaki oyuncu, “Oyuncu için daha kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Artık işler yolunda gidiyor, onun için oynamalıyız” dedi.


Yeni yükselen Unterhaching, ikinci ligden düşen Jahn Regensburg ile birlikte altı maçın ardından on puanla dördüncü sırada yer alıyor. 1. FC Saarbrücken dokuz puanla altıncı sırada yer alıyor.
 
Üst