Joachim Löw’ün açık bir koçluk işi için aday olduğu söyleniyor

Temel

Global Mod
Global Mod

Joachim Löw, milli takımdan ayrıldığından beri işsiz. Şimdi görünüşe göre açık bir koçluk pozisyonu için bir dilek listesinde.

Joachim Löw’ün Belçika milli teknik direktörlüğü için aday olduğu bildiriliyor. “Kırmızı Şeytanlar”, Roberto Martinez’in görevinin bitmesinden bu yana yeni bir teknik direktör arıyor. “Het Nieuwsblad” ortamına göre, istek listesinde birkaç isim var, bunlardan biri Joachim Löw. Diğer ikisinin Mauricio Pochettino ve André Villas-Boas olduğu bildirildi, diğerleri bilinmiyor.

Belçika Futbol Federasyonu görev gücü Perşembe ve Cuma günleri toplanmaya devam edecek ve teknik direktör boşluğunu da görüşecek. “Het Nieuwsblad” gazetesine göre favori, Royal Antwerp’in son teknik direktörü ve ondan önce RSC Anderlecht olan Frank Vercauteren.

So Loew, Ekim ayındaki yeni bir işten bahsetti.

Löw için bu, 2021 yazından bu yana ilk iş olacaktı. Pan-Avrupa EM’den sonra, şu anda 62 yaşında olan Alman milli teknik direktörlüğünden istifa etti, ancak kariyerinin sonunu reddetmişti. Sport Bild’e göre, yalnızca VfB Stuttgart’ta danışman olarak bir işi geri çevirdi.

Ekim 2022’de “Kicker” a şunları söyledi: “Tekrar futbolda bir görev üstlenme niyetim var. Spor bunun için çok eğlenceli. Şimdi futbol izlediğimde yeniden motive oluyorum – durum bu değildi. birkaç aylığına.” Ve ayrıca: “Eğer bir görevin bana çekici geleceğini hissedersem, hazırım ve yeniden saldırırım.”

Ancak: Mayıs 2022’de Sky TV kanalına milli takım yerine kulüp çalıştırma eğiliminde olduğunu söyledi. Eski milli teknik direktör, “Almanya’nın teknik direktörü olduktan sonra, başka bir yerde milli teknik direktör olarak uygun bir şey bulmak açıkça zor” dedi.

Tamamen bireysel kalite açısından, Kevin de Bruyne veya Romelu Lukaku gibi oyunculara sahip Belçika kadrosu çekici bir görev olabilir. Bu büyük isimlere rağmen, “Kırmızı Şeytanlar” hala isimsiz. Dünya şampiyonu teknik direktör Joachim Löw, bu deneyimi beraberinde getirecek ve Dünya Kupası’ndan sonra altı yıldan fazla görevde kaldıktan sonra birlikten ayrılan Roberto Martinez’in halefi olacaktı. Martinez artık Portekiz’in milli teknik direktörü.